Trenerzy
-
poł. Edyta AmbroziakWrocław
-
dr n. o zdr., Dorota Bassara-NowakRzeszówPołożna, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Prowadzi szkołę rodzenia i karmienia Lakta Vita w Rzeszowie.
-
lek. Urszula Bernatowicz-ŁojkoToruńPracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu. Pacjenci mówią, że ciepły uśmiech nigdy nie schodzi z jej ust. Jest neonatologiem, pediatrą, konsultantką laktacyjną IBCLC, najbliższe jej sercu są noworodki i ich mamy. To właśnie dla nich współtworzy w Toruniu regionalny Bank Mleka Kobiecego. Koordynatorka programów: „Promocji Karmienia Piersią i Pokarmem Kobiecym Dzieci w Województwie Kujawsko-Pomorskim” oraz „Mamy Mleko dla Wcześniaka w Województwie Kujawsko-Pomorskim”. Należy do międzynarodowego stowarzyszenia lekarzy promujących karmienie piersią dzieci The Academy of Breastfeeding Medicine. Od kilku lat uczestniczy w obradach międzynarodowej grupy specjalistów zajmujących się organizacją Banków Mleka Kobiecego zrzeszonych w EMBA, czyli Europejskim Stowarzyszeniu Banków Mleka. Jest też członkinią Zarządu Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią. I, co chyba najważniejsze dla torunian, Pani Doktor współtworzy Radę Naukową Fundacji Bank Mleka Kobiecego.
-
mgr Ewelina Dudek
-
mgr inż. Anna DurkaWarszawaPołożna, technolog żywności, absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie oraz SGGW. Pracownik naukowo- dydaktyczny Zakładu Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Położna sali porodowej jednego z warszawskich szpitali. Mama trzech dziewczynek, świetnie zorientowanych w obszarze karmienia piersią. Zapalona narciarka i rowerzystka.
-
mgr Joanna FajdekŻoryPołożna, IBCLC od 2005 roku. Członek zarządu Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych. Pracuje w Szpitalu Miejskim w Żorach na oddziale położniczo- ginekologicznym. Prowadzi Poradnię Laktacyjną w ramach miejskiego programu zdrowotnego,, Mamy w Żorach karmią piersią” oraz w Pracowni Kinezis. Od ponad 30 lat towarzyszy kobietom w trudach i radościach ciąży, porodu i macierzyństwie. Zainspirowana naturalnymi metodami opieki okołoporodowej i karmieniem piersią, prowadzi spotkania dla kobiet w ciąży, towarzyszy przy porodach, wspiera, wyjaśnia wątpliwości, pomaga w odkryciu tajemnicy macierzyństwa i ojcostwa i w zrozumieniu potrzeb małych dzieci. Prowadzi wykłady i szkolenia dla personelu medycznego z zakresu laktacji oraz dla młodzieży chcącej lepiej zrozumieć istotę świadomego rodzicielstwa.
-
mgr Agnieszka Gąsior-GuziakLublinJestem położną i Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym. Moja praca jest moją pasją. Pracuję z kobietami i ich rodzinami na różnych etapach życia. Szczególnie miejsce w mojej pracy zajmuje karmienie piersią. To inwestycja w zdrowie całego społeczeństwa. Udzielam porad indywidualnie, organizuję warsztaty dla kobiet karmiących i oczekujących dziecka, jestem wykładowcą na kursach dla profesjonalistów oraz prelegenten ma Konferencjach naukowych.
-
poł. Małgorzata Gierada-RadońWarszawaPołożna, pedagog, Międzynarodowy Konsultant Laktacyjny IBCLC od 2004roku. Od 1994r pracuje na bloku porodowym w Centrum Medycznym Żelazna. Prowadzi własną Szkołę Rodzenia i Poradnię Laktacyjną. Członek Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych. Szczęśliwa mężatka i spełniona mama 4 dzieci w tym trojaczków - szczęśliwie urodzonych i wykarmionych piersią.
-
mgr Katarzyna GontarekŁódźJestem położną i mamą trójki dzieci. Od 25 lat pracuję w Centrum Medycznym im. dr Ludwika Rydygiera w Łodzi. Sprawuję opiekę laktacyjną na oddziale położniczym i w poradni laktacyjnej.
-
lek. Katarzyna JasińskaWarszawaLekarz, w trakcie specjalizacji z neonatologii, Certyfikowany Doradca Laktacyjny. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Dotychczasowe doświadczenie zdobywała w Instytucie Matki i Dziecka oraz obecnie w Szpitalu Klinicznym WUM im. ks. Anny Mazowieckiej i Poradni Laktacyjnej Centrum Medyczne "Żelazna". Członek Sekcji Lekarskiej CNoL.
-
lek. Sylwia JeżWrocławJestem lekarzem, konsultantem IBCLC i CDL, ale przede wszystkim mamą ósemki dzieci wykarmionych piersią, z różnymi przygodami ?... Od niedawna babcią dwóch wnuczek. Ukończyłam Akademię Medyczną w Warszawie, brałam aktywny udział w pracach naukowego koła położniczego. Obecnie wspieram młode mamy, co mi samej daje też mnóstwo satysfakcji i spełnienia jako kobiecie. Współpracuje z Cnol i różnymi fundacjami, prowadzę szkolenia dla personelu, zajęcia i warsztaty laktacyjne dla rodziców. Tęsknię za podróżami, korzystam chętnie z uroków Dolnego Śląska i atrakcji kulturalnych Wrocławia, w którym mieszkam od 3 lat.
-
dr n. o zdr.Monika JodłowskaWarszawadr n. o zdr. dyplomowana położna, certyfikowany doradca laktacyjny - CDL. Położną trzeba być w sercu - to nie jest zwykły zawód. To sposób postrzegania rodziny przez pryzmat dziecka. Po latach zrozumiałam, że wybrałam bardzo trudny fach, ale za to bardzo wdzięczny. Wiem, że nie umiałabym być nikim innym. Jestem położną. W 2003 r uzyskałam prawo wykonywania zawodu (Warszawski Uniwersytet Medyczny) i oficjalnie stałam się Położną, w 2012 ukończyłam kurs i jestem Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym, od 2005r jestem wykładowcą akademickim. A na co dzień zdaje test na rodzicielstwo. Jestem mamą nastolatka i dorosłej panienki.
-
poł. Maria KaletaKraków
Położna, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa położniczego i neonatologicznego, położna rodzinna, instruktor szkoły rodzenia, konsultantka laktacyjna, IBCLC od 15 lat, członek europejskiego stowarzyszenia konsultantów laktacyjnych Elacta. Prowadzi Poradnie laktacyjną w Specjalistycznym Szpitalu im. Stefana Żeromskiego w Krakowie od 14 lat. Od kilku lat wykładowca, trener i egzaminator w CNoL. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych.
Fascynują mnie podróże i dobra muzyka.
-
mgr Agnieszka Kamińska-NowakPoznań/SzamotułyPołożna czynna zawodowo 23 lata w tym ostatnie 6 lat jako położna POZ, od 10 lat prowadzi poradnię laktacyjną i szkolenia dla położnych w zakresie laktacji Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Położnych Rodzinnych Międzynarodowy konsultant ds. Laktacji oraz Certyfikowany Doradca Laktacyjny, Specjalista w pielęgniarstwie neonatologicznym oraz organizacji i zarządzaniu, Zwolenniczka Holistycznego podejścia do opieki nad kobietą w zassie ciąży i po porodzie oraz w każdym etapie życia kobiety. prowadzi Poradnię Przedkoncepcyjną oraz Poradnię edukacji seksualnej dzieci i młodzieży. W trakcie specjalizacji z pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego. Mama bliźniąt 13 letniego Dawida i Krystiana.
-
mgr Joanna KiełbasińskaWarszawamgr położnictwa i dyplomowana pielęgniarka z 18 letnim doświadczeniem. Oba zawody są dla niej bardzo ważne. Wykonuje je z pasją, nigdy nie były one dla niej konkurencyjne, według niej uzupełniają się. Od zawsze lubi uczyć się i przekazywać zdobytą wiedzę, ale uważa, że równie ważna jest praktyka i doświadczenie. Realizując swoją miłość do nauczania innych od 2007 roku pracuje w Zakładzie Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego jako wykładowca, a od 2008 roku jest nauczycielem mianowanym. Praca ze studentami w oddziałach szpitalnych, daje jej możliwość zarówno ciągłego uczenia się, zdobywania doświadczenia i nauczania innych, z czego jest bardzo dumna. Jej pasją położniczą, którą zawdzięcza głównie mgr Joannie Piątkowskiej jest laktacja, dlatego dziś jest Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym, może powiedzieć, że dzięki niej.
-
poł. Małgorzata KiełczewskaOlsztyn
-
mgr Józefa KołodziejRzeszówmgr położnictwa, IBCLC. W 2004 r. ukończyła pierwszy kurs IBCLC w Polsce. Odpowiada za opiekę laktacyjną w Szitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA w Rzeszowie. Rekrutuje i wspiera dawczynie mleka w pierwszym Banku Mleka na Podkarpaciu. Trener CNOL, członek PTKiDL. Doświadczenie zawodowe zdobywała w pracy z matkami na oddziałach szpitalnych, pracując jako położna środowiskowa oraz charytatywnie w Szkole Rodzenia św. Dominika u Dominikanów w Rzeszowie. Laktacja- zawód i pasja. Lubi podróże, las, naturę.
-
mgr Beata KołodziejczykWarszawa
-
poł. Małgorzata KoronczokNysa
-
poł. Beata Kościńska-KlasaWarszawa
-
dr hab. n. med. Barbara Królak-OlejnikWrocławprof. nadzw. dr hab. n. med. Specjalista pediatra, neonatolog, IBCLC do 2015 r. Kierownik Katedry I Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Wieloletni staż w Oddziale Neonatologii Katedry I Kliniki Ginekologii, Perinatologii I Neonatologii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - pierwszy w Polsce Oddział III stopnia referencyjności, posiadający tytuł "Szpitala przyjaznego dziecku". Prezes I współtwórca Polskiego Towarzystwa Konsultantów I Doradców Laktacyjnych, będącego członkiem Europejskiego Towarzystwa Laktacyjnego ELACTA. Członek wielu towarzystw naukowych, min.: Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej. Autor i współautor 153 prac naukowych.
-
poł. Magdalena KuzepskaGdańsk
-
mgr Anna MalinowskaBiałystokmgr pielęgniarstwa, specjalista pielęgniarstwa pediatrycznego, certyfikowany doradca laktacyjny (CDL). Pracuję w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku w Poradni Patologii Noworodka z Punktem Wsparcia Matek Karmiących oraz udzielam porad indywidualnie. Przygodę z laktacją rozpoczęłam w 1995 roku, zaraz po przyjściu na świat mojej pierwszej córeczki Ewy. Urodziła się w ciężkiej zamartwicy. Także na sobie przećwiczyłam większość problemów laktacyjnych: począwszy od trudności w przystawianiu do piersi, przez niedobór pokarmu, a na zastojach pokarmu kończąc. Siłą do walki był maleńka istota w potrzebie oraz wsparcie rodziny, a motywacją - wiedza na temat wartości pokarmu kobiecego. Później była druga córka i podobne, choć nieco mniejsze problemy. Obie karmiłam przez rok . Od 2002 roku rozpoczęłam intensywne szkolenia z zakresu laktacji, do tego stopnia, że od 2005 do 2015 roku byłam w zaszczytnym gronie Międzynarodowych Konsultantów Laktacyjnych. Obecnie posiadam tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego. Poradnictwo laktacyjne jest przede wszystkim moją pasją a w dalszej kolejności pracą.
-
poł. Beata MariańczykWarszawaAbsolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Wydziału Nauk o Zdrowiu na kierunku położnictwo oraz absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wydziału Studiów nad Rodziną kierunek nauki o rodzinie. Certyfikowany Doradca Laktacyjny, trener w Centrum Nauki o Laktacji oraz instruktor rozpoznawania płodności metodą Creighton Model Fertility Care System. W życiu osobistym żona i mama trzech córek. Uwielbiam wędrówki górskie, wraz z rodziną zdobyłam Koronę Gór Polski a od niedawna startuję w maratonach oraz ultramaratonach górskich.
-
mgr Agnieszka MuszyńskaWarszawaPracuje jako edukator ds. laktacji w Szpitalu Klinicznym im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie i prowadzi tam: Poradnię Laktacyjną, zajęcia dla rodziców wcześniaków, jest inicjatorem i organizatorem Tygodnia Promocji Karmienia Piersią w szpitalu. Publikuje poradniki dla rodziców. Od kilku lat wykładowca i trener w CNoL, członek PTKiDL. Prywatnie mama trójki dzieci, urlop spędza najchętniej w górach (z plecakiem), zdobyła Koronę Gór Polski.
-
mgr Iwona NadratowskaOlsztynObecnie pracuję od 24 lat Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie Oddział Kliniczny Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt. Prowadzę Indywidualną Praktykę Pielęgniarską i Laktacyjną. Jestem wykładowcą i trenerem w Centrum Nauki o Laktacji, oraz licznych specjalizacjach w dziedzinie Pielęgniarstwa Neonatologicznego, Pediatrycznego, oraz w dziedzinie Pielęgniarstwa Położniczego. Jestem również założycielką grupy wsparcia matek karmiących – „Mlekoteka„ w Olsztynie, oraz współprowadzącą Akademię Wcześniaka pod patronem prof. dr hab. Maria K. Borszewska-Kornacka w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Prywatnie uwielbiam podróżować wraz z moją rodziną.
-
dr n.med. Magdalena Nehring-GugulskaWarszawadr n. med., pierwszy Międzynarodowy Certyfikowany Konsultant Laktacyjny (IBCLC) w Polsce (od 1996 roku), w latach 1992 – 1997 pracowała w Poradni Laktacyjnej Szpitala Św. Zofii w Warszawie, do roku 2006 pełniła funkcję Sekretarza Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią i zorganizowała 10 konferencji z okazji Światowego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią. Wieloletni wykładowca i współautorka programów nauczania m.in. „Karmienie piersią w codziennej praktyce” i „Problemy w laktacji” oraz programu "Jak wspierać karmienie piersią w placówkach służby zdrowia". Wydała też popularny poradnik „Warto karmić piersią”. Autorka licznych publikacji na tematy związane z karmieniem naturalnym niemowląt. Współpracowała 18 lat z czasopismem "Twoje Dziecko". Opracowała Standardy postępowania w laktacji i protokół leczenia zapalenia piersi. Współtwórca pierwszego podręcznika dla profesjonalistów laktacyjnych pt. Karmienie piersią w teorii i praktyce wydanego przez Medycynę Praktyczną w 2012 roku. Aktualnie dyrektor niepublicznej placówki edukacyjnej - Centrum Nauki o Laktacji i prezes Fundacji Twórczych Kobiet.Zorganizowała 10 zjazdów naukowych placówki i szefuje większości jej przedsięwzięć edukacyjnych. W 2017 roku odznaczona najwyższym odznaczeniem Izby lekarskiej Laudabilis (Godny Uznania) za całokształt działalności.Historię swojej pasji i bojów toczonych o karmienie piersią w Polsce opisuje na blogu: http://breastfeedingpl.wordpress.com. Prowadzi stronę http://doktormagda.med.pl/. Prywatnie mama piątki dzieci i babcia dwójki wnucząt. Kocha góry, podróże i muzykę. Uprawia wiele dyscyplin oraz tańczy. Wyczyn sportowy - ukończyła Bieg Piastów 2013 z czasem 2h40min i nadal startuje. W 2016 pokonała 1/8 Iron man.
-
mgr Kinga OsuchWarszawaPołożna, magister socjologii, Międzynarodowy Konsultant Laktacyjny IBCLC, CDL. Jest koordynatorem opieki laktacyjnej w Centrum Medycznym Żelazna w Warszawie, które jest Szpitalem Przyjaznym Dziecku i jednym z najlepszych szpitali położniczych w Polsce. Bezpośrednio pracuje z matkami w oddziale położniczo-noworodkowym. Jest nauczycielem CNoL (wykładowcą, trenerem, egzaminatorem). Aktywnie uczestniczy w działaniach Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych.
-
mgr Agnieszka PaderewskaWarszawaCDL, magister pielęgniarstwa. Od 2006 r. pracuje w Klinice Neonatologii i Patologii Noworodka w Szpitalu Klinicznym im. Księżnej Anny Mazowieckiej w Warszawie. Od 2015 r. Pomaga matkom dzieci przedwcześnie urodzonych w przystawianiu wcześniaków do piersi. Wykładowca i trener CnoL, członek PTKiDL. Prywatnie-mężatka, mama Jakuba i Lenki wykarmionych piersią.
-
poł. Magdalena PaszkoWarszawaPołożna, Certyfikowany Doradca Laktacyjny. Na co dzień wspiera młode mamy na oddziale Wcześniaków i Patologii Noworodka Szpitala Św. Zofii w Warszawie. Prywatnie jest mamą dwójki wspaniałych Maluchów.
-
mgr Joanna PiątkowskaWarszawaPołożna, mgr profilaktyki społecznej i resocjalizacji. W przeszłości nauczycielka zawodu położnej w Studium Położnych, wykładowczyni na WUM na Wydziale Nauki o Zdrowiu, na kierunku położnictwo. Aktualnie pracuje w poradni laktacyjnej, w Gabinecie Profamilia 2000. Od 2004 roku posiada Certyfikat Międzynarodowego Konsultanta Laktacyjnego. Od 2018 roku Certyfikownego Doradcy laktacyjnego. Współpracuje z Centrum Nauki o Laktacji jako trenerka i egzaminatorka. Poszerza wiedzę dotyczącą karmienia piersią na konferencjach, szkoleniach, zjazdach. Mama córki i syna, babcia trzech wnuczek. Uwielbia czytać, chodzić po górach, pływać jachtem, zwiedzać.
-
poł. Agnieszka PiątkowskaŁódźPołożna, specjalista pielęgniarstwa neonatologicznego. Pracuje w Klinice Neonatologii w ICZMP w Łodzi. Od 2011 Certyfikowany Doradca Laktacyjny.
-
dr Małgorzata PiętPoznańPołożna, położna specjalistka w pielęgniarstwie położniczym, laktacją zajmuje się od ponad 11lat, a od 9 jest Międzynarodowym Konsultantem Laktacyjnym IBCLC i Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym CDL, magister pielęgniarstwa. Jest pracownikiem naukowym i nauczycielem akademickim w Klinice Zdrowia Matki i Dziecka UM w Poznaniu. Jako Konsultant Laktacyjny, bezpośrednio pracuje z matkami w oddziałach położniczo-noworodkowych i w przyszpitalnej poradni laktacyjnej Ginekologiczno – Położniczego Szpitala Klinicznego przy ul Polnej. Ponad 16 lat prowadziła zajęcia w przyszpitalnej szkole rodzenia-Polna z zakresu karmienia piersią. Jest nauczycielem CNoL (trenerem). Autorka kilkunastu publikacji naukowych (w tym dotyczących pokarmu kobiecego). Organizuje szkolenia dla członków Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu z zakresu prawa medycznego i odpowiedzialności zawodowej. Na rzecz Samorządu Zawodowego pełni funkcję Przewodniczącej Okręgowego Sądu Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu. Członek PTKiDL.
-
poł. Małgorzata PiliszczukBydgoszczPołożna, CDL, IBCLC, trener CNoL, jestem członkiem PTKiDL oraz ELACTA. Jako doradca laktacyjny pracuję w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im dr E. Warmińskiego w Oddziałach Kliniki Medycyny Matczyno-Płodowej, Ginekologii i Neonatologii oraz prowadzę Punkt Laktacyjny dla Matek i dzieci urodzonych w naszym szpitalu. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z matką i dzieckiem oraz ich rodzinami. Promuję karmienie piersią w programie profilaktycznym Wcześniak w domu oraz akcji Mlekoteka.
-
lek. Katarzyna Raczek-PakułaWarszawaLekarz pediatra, IBCLC. Kilkanaście lat pracuje w Poradni Laktacyjnej Szpitala Specjalistycznego Św. Zofii (obecnie Centrum Medyczne „Żelazna”) oraz w Poradni Laktacyjnej Przychodni Babka Medica w Warszawie, prowadzi też własną praktykę lekarską. Członek PTKiDL. Żona, matka, babcia, harcerka, rowerzystka i łazik górski.
-
poł. Joanna RadzikKrakówPołożna z 26 letnim doświadczeniem. Pracuje w Oddziale Klinicznym Kliniki Neonatologii w Krakowie. CDL, trener Cnol, wykładowca w szkole rodzenia, pracownik poradni laktacyjnej jednego ze szpitali w Krakowie. Pasjonata pracy z matkami i dziećmi. Prywatnie żona i mama trojga dzieci wykarmionych piersią 7 lat.
-
poł. Jolanta RochonGdańsk
-
mgr Irena RychtaŁódź
-
poł. Urszula SkrzypiecWarszawaJestem położną i Międzynarodowym Dyplomowanym Konsultantem Laktacyjnym IBCLC od 2004 roku. Całe moje życie zawodowe jestem zaangażowana w opiekę nad nowo narodzonymi dziećmi i ich mamami - najpierw jako pracownik oddziału noworodkowego szpitala w Olsztynie, w którym zajmowałam się noworodkami i wcześniakami wymagającymi intensywnego nadzoru. Od 22 lat pracuję w oddziałach Szpitala Św. Zofii w Warszawie, jednego z najlepszych szpitali położniczych w Polsce, gdzie także sprawuję opiekę nad matkami i ich dziećmi. Prowadziła własną poradnię laktacyjną. Jestem także trenerem CNoL i nauczycielem w szkole rodzenia. Mam jednego, wspaniałego syna.
-
poł. Irena StaśkiewiczŁódźJestem położną i konsultantem laktacyjnym. Na co dzień pracuję w bloku porodowo-położniczym Szpitala „SALVE” w Łodzi, tutaj przyjmuję porody, opiekuję się matkami i dziećmi po porodzie - głównie w zakresie laktacji. W Przychodni „SALVE” prowadzę poradnię laktacyjną. W ramach indywidualnej PRAKTYKI POŁOŻNICZEJ świadczę usługi u pacjentki w domu (przygotowanie do porodu, przyjmowanie porodu domowego, opieka w połogu, porady laktacyjne). Jestem mamą pięciorga dzieci, rodzina szczęśliwie rozrasta się – są już synowe i wnuczęta. To oni wszyscy są źródłem mojej satysfakcji, szczęścia i inspiracji w życiu osobistym i zawodowym.
-
poł. Joanna WiniarskaGdańskPołożna, IBCLC od 2006 r, CDL d 2014 r, trener i egzaminator CNoL Od 28 lat pracuje w szpitalu Św. Wojciecha w Gdańsku na oddziale położniczym, a od 13 lat udziela porad w przyszpitalnej poradni laktacyjnej.Zainteresowania zawodowe skupiają się głownie wokół tematyki ochrony, propagowania i wspierania karmienia naturalnego. Prowadzi szkolenia dla personelu medycznego oraz spotkania dla rodziców w okresie okołoporodowym. Współpracowała z 2 Szkołami Rodzenia w Gdańsku. W 2015 r otrzymała Złoty Czepek - wyróżnienie OIPiP w Gdańsku za działalność na rzecz środowiska pielęgniarek i położnych. Systematycznie pogłębia swoja wiedzę przez udział w kursach i konferencjach o różnorodnej tematyce.Obecnie w trakcie specjalizacji położniczo - ginekologicznej. Prywatnie -mężatka, mama trojga dorosłych dzieci wykarmionych piersią;) Pasjonuje się śpiewem, lubi czytać,szyć i potrafi zrobić coś z niczego. Stanowi szczególna mieszankę poczucia humoru, kreatywności, inteligencji, wrażliwości i empatii.
-
poł. Renata WitkowskaPoznań
-
poł. Magdalena ZawadzkaSzczecin
-
poł. Jolanta ZmarlakOpole
-
mgr Joanna ŻołnowskaGdańskPołożna, mgr pedagogiki, CDL. Pełni funkcję koordynatora realizacji Inicjatywy Szpitala Przyjaznego Dziecku w Szpitalu Św. Wojciecha (COPERNICUS PL sp. z o.o) w Gdańsku. Organizuje konferencje i szkolenia dla członków Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku. Nauczyciel CNoL (wykładowca, trener, egzaminator), kierownik kursów, współautor programu kursu: Karmienie piersią - standard w opiece okołoporodowej. Członek PTKiDL. Prywatnie mama dwójki nastolatków.
-
dr n.med. Monika Żukowska-RubikWarszawaLekarz pediatra, konsultant IBCLC i CDL, od 1996 roku pracuje w poradni laktacyjnej Centrum Medycznego „Żelazna" w Warszawie, gdzie prowadzi pacjentki i niemowlęta z trudnymi problemami w karmieniu piersią. Jest wykładowcą, trenerem szkolenia praktycznego i egzaminatorem w Centrum Nauki o Laktacji. Jest również współautorem wielu programów szkoleniowych m.in.: „Problemy w laktacji". Publikuje prace nt. postępowania w laktacji w czasopismach dla lekarzy i położnych. W 2004 roku zorganizowała we współpracy z IBLCE pierwszy w Polsce i po polsku egzamin dla kandydatów na IBCLC. Jest współtwórcą Rady Międzynarodowych Konsultantów Laktacyjnych, której przewodniczyła w latach 2005–2009 (obecnie Polskie Towarzystwo Konsultantów i Doradców Laktacyjnych). Współtworzyła pierwszy polski podręcznik dla profesjonalistów pt. „Karmienie piersią w teorii i praktyce" wydany przez Medycynę Praktyczną w 2012 i 1017 roku. Prywatnie żona lekarza i mama trójki dzieci, karmionych piersią w sumie przez 8 lat.
-
mgr Karolina ZwierzWarszawaPołożna, pracuje od 2010 roku w zawodzie w jednym z warszawskich szpitali w oddziale położniczo-noworodkowym. Od 2016 roku jest położną środowisko-rodzinną w jednej z warszawskich przychodni. Z laktacją związana od pierwszych dni praktyk na studiach. Prywatnie wielbicielka podróży, zwierząt oraz pracy z pacjentką i dzieckiem. Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie