Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Trenerzy

 • poł. Edyta Ambroziak
  Wrocław
 • dr n. o zdr., Dorota Bassara-Nowak
  Rzeszów
  Położna, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Prowadzi szkołę rodzenia i karmienia Lakta Vita w Rzeszowie.
 • lek. Urszula Bernatowicz-Łojko
  Toruń
  Pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu. Pacjenci mówią, że ciepły uśmiech nigdy nie schodzi z jej ust. Jest neonatologiem, pediatrą, konsultantką laktacyjną IBCLC, najbliższe jej sercu są noworodki i ich mamy. To właśnie dla nich współtworzy w Toruniu regionalny Bank Mleka Kobiecego. Koordynatorka programów: „Promocji Karmienia Piersią i Pokarmem Kobiecym Dzieci w Województwie Kujawsko-Pomorskim” oraz „Mamy Mleko dla Wcześniaka w Województwie Kujawsko-Pomorskim”. Należy do międzynarodowego stowarzyszenia lekarzy promujących karmienie piersią dzieci The Academy of Breastfeeding Medicine. Od kilku lat uczestniczy w obradach międzynarodowej grupy specjalistów zajmujących się organizacją Banków Mleka Kobiecego zrzeszonych w EMBA, czyli Europejskim Stowarzyszeniu Banków Mleka. Jest też członkinią Zarządu Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią. I, co chyba najważniejsze dla torunian, Pani Doktor współtworzy Radę Naukową Fundacji Bank Mleka Kobiecego.
 • mgr Ewelina Dudek
 • mgr inż. Anna Durka
  Warszawa
  Położna, technolog żywności, absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie oraz SGGW. Pracownik naukowo- dydaktyczny Zakładu Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Położna sali porodowej jednego z warszawskich szpitali. Mama trzech dziewczynek, świetnie zorientowanych w obszarze karmienia piersią. Zapalona narciarka i rowerzystka.
 • mgr Joanna Fajdek
  Żory
  Położna, IBCLC od 2005 roku. Członek zarządu Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych. Pracuje w Szpitalu Miejskim w Żorach na oddziale położniczo- ginekologicznym. Prowadzi Poradnię Laktacyjną w ramach miejskiego programu zdrowotnego,, Mamy w Żorach karmią piersią” oraz w Pracowni Kinezis. Od ponad 30 lat towarzyszy kobietom w trudach i radościach ciąży, porodu i macierzyństwie. Zainspirowana naturalnymi metodami opieki okołoporodowej i karmieniem piersią, prowadzi spotkania dla kobiet w ciąży, towarzyszy przy porodach, wspiera, wyjaśnia wątpliwości, pomaga w odkryciu tajemnicy macierzyństwa i ojcostwa i w zrozumieniu potrzeb małych dzieci. Prowadzi wykłady i szkolenia dla personelu medycznego z zakresu laktacji oraz dla młodzieży chcącej lepiej zrozumieć istotę świadomego rodzicielstwa.
 • mgr Agnieszka Gąsior-Guziak
  Lublin
  Jestem położną i Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym. Moja praca jest moją pasją. Pracuję z kobietami i ich rodzinami na różnych etapach życia. Szczególnie miejsce w mojej pracy zajmuje karmienie piersią. To inwestycja w zdrowie całego społeczeństwa. Udzielam porad indywidualnie, organizuję warsztaty dla kobiet karmiących i oczekujących dziecka, jestem wykładowcą na kursach dla profesjonalistów oraz prelegenten ma Konferencjach naukowych.
 • poł. Małgorzata Gierada-Radoń
  Warszawa
  Położna, pedagog, Międzynarodowy Konsultant Laktacyjny IBCLC od 2004roku. Od 1994r pracuje na bloku porodowym w Centrum Medycznym Żelazna. Prowadzi własną Szkołę Rodzenia i Poradnię Laktacyjną. Członek Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych. Szczęśliwa mężatka i spełniona mama 4 dzieci w tym  trojaczków - szczęśliwie urodzonych i wykarmionych piersią.
 • mgr Katarzyna Gontarek
  Łódź
  Jestem położną i mamą trójki dzieci. Od 25 lat pracuję w Centrum Medycznym im. dr Ludwika Rydygiera w Łodzi. Sprawuję opiekę laktacyjną na oddziale położniczym i w poradni laktacyjnej.
 • lek. Katarzyna Jasińska
  Warszawa
  Lekarz, w trakcie specjalizacji z neonatologii, Certyfikowany Doradca Laktacyjny. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Dotychczasowe doświadczenie zdobywała w Instytucie Matki i Dziecka oraz obecnie w Szpitalu Klinicznym WUM im. ks. Anny Mazowieckiej i Poradni Laktacyjnej Centrum Medyczne "Żelazna". Członek Sekcji Lekarskiej CNoL.
 • lek. Sylwia Jeż
  Wrocław
  Jestem lekarzem, konsultantem IBCLC i CDL, ale przede wszystkim mamą ósemki dzieci wykarmionych piersią, z różnymi przygodami ?... Od niedawna babcią dwóch wnuczek. Ukończyłam Akademię Medyczną w Warszawie, brałam aktywny udział w pracach naukowego koła położniczego. Obecnie wspieram młode mamy, co mi samej daje też mnóstwo satysfakcji i spełnienia jako kobiecie. Współpracuje z Cnol i różnymi fundacjami, prowadzę szkolenia dla personelu, zajęcia i warsztaty laktacyjne dla rodziców. Tęsknię za podróżami, korzystam chętnie z uroków Dolnego Śląska i atrakcji kulturalnych Wrocławia, w którym mieszkam od 3 lat.
 • poł. Monika Jodłowska
  Warszawa
 • poł. Maria Kaleta
  Kraków

  Położna, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa położniczego i neonatologicznego, położna rodzinna, instruktor szkoły rodzenia, konsultantka laktacyjna, IBCLC od 15 lat, członek europejskiego stowarzyszenia konsultantów laktacyjnych Elacta. Prowadzi Poradnie laktacyjną w Specjalistycznym Szpitalu im. Stefana Żeromskiego w Krakowie od 14 lat. Od kilku lat wykładowca, trener i egzaminator w CNoL.  Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych.

  Fascynują mnie podróże i dobra muzyka.

 • mgr Agnieszka Kamińska-Nowak
  Poznań/Szamotuły
  Położna czynna zawodowo 23 lata w tym ostatnie  6 lat jako położna POZ, od 10 lat prowadzi poradnię laktacyjną i szkolenia dla położnych w zakresie laktacji Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Położnych Rodzinnych Międzynarodowy konsultant ds. Laktacji oraz Certyfikowany Doradca Laktacyjny, Specjalista w pielęgniarstwie neonatologicznym oraz organizacji i zarządzaniu, Zwolenniczka Holistycznego podejścia do opieki nad kobietą w zassie ciąży i po porodzie oraz w każdym etapie życia kobiety. prowadzi Poradnię Przedkoncepcyjną oraz Poradnię edukacji seksualnej dzieci i młodzieży. W trakcie specjalizacji z pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego. Mama bliźniąt 13 letniego Dawida i Krystiana.
 • mgr Joanna Kiełbasińska
  Warszawa
  mgr położnictwa i dyplomowana pielęgniarka z 18 letnim doświadczeniem. Oba zawody są dla niej bardzo ważne. Wykonuje je z pasją, nigdy nie były one dla niej konkurencyjne, według niej uzupełniają się. Od zawsze lubi uczyć się i przekazywać zdobytą wiedzę, ale uważa, że równie ważna jest praktyka i doświadczenie. Realizując swoją miłość do nauczania innych od 2007 roku pracuje w Zakładzie Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego jako wykładowca, a od 2008 roku jest nauczycielem mianowanym. Praca ze studentami w oddziałach szpitalnych, daje jej możliwość zarówno ciągłego uczenia się, zdobywania doświadczenia i nauczania innych, z czego jest bardzo dumna. Jej pasją położniczą, którą zawdzięcza głównie mgr Joannie Piątkowskiej jest laktacja, dlatego dziś jest Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym, może powiedzieć, że dzięki niej.
 • poł. Małgorzata Kiełczewska
  Olsztyn
 • mgr Józefa Kołodziej
  Rzeszów
  mgr położnictwa, IBCLC. W 2004 r. ukończyła pierwszy kurs IBCLC w Polsce. Odpowiada za opiekę laktacyjną w Szitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA w Rzeszowie. Rekrutuje i wspiera dawczynie mleka w pierwszym Banku Mleka na Podkarpaciu. Trener CNOL, członek PTKiDL. Doświadczenie zawodowe zdobywała w pracy z matkami na oddziałach szpitalnych, pracując jako położna środowiskowa oraz charytatywnie w Szkole Rodzenia św. Dominika u Dominikanów w Rzeszowie. Laktacja- zawód i pasja. Lubi podróże, las, naturę.
 • mgr Beata Kołodziejczyk
  Warszawa
 • poł. Małgorzata Koronczok
  Nysa
 • poł. Beata Kościńska-Klasa
  Warszawa
 • dr hab. n. med. Barbara Królak-Olejnik
  Wrocław
  prof. nadzw. dr hab. n. med. Specjalista pediatra, neonatolog, IBCLC do 2015 r. Kierownik Katedry I Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Wieloletni staż w Oddziale Neonatologii Katedry I Kliniki Ginekologii, Perinatologii I Neonatologii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - pierwszy w Polsce Oddział III stopnia referencyjności, posiadający tytuł "Szpitala przyjaznego dziecku". Prezes I współtwórca Polskiego Towarzystwa Konsultantów I Doradców Laktacyjnych, będącego członkiem Europejskiego Towarzystwa Laktacyjnego ELACTA. Członek wielu towarzystw naukowych, min.: Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej. Autor i współautor 153 prac naukowych.
 • poł. Magdalena Kuzepska
  Gdańsk
 • mgr Anna Malinowska
  Białystok
  mgr pielęgniarstwa, specjalista pielęgniarstwa pediatrycznego, certyfikowany doradca laktacyjny (CDL).   Pracuję w  Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku w Poradni Patologii Noworodka z Punktem Wsparcia Matek Karmiących oraz udzielam porad indywidualnie.   Przygodę z laktacją rozpoczęłam w 1995 roku, zaraz po przyjściu na świat mojej pierwszej córeczki Ewy. Urodziła się w ciężkiej zamartwicy. Także na sobie przećwiczyłam większość problemów laktacyjnych: począwszy od trudności w przystawianiu do piersi, przez niedobór pokarmu, a na zastojach pokarmu kończąc. Siłą do walki był maleńka istota w potrzebie oraz wsparcie rodziny, a motywacją - wiedza na temat wartości pokarmu kobiecego. Później była druga córka i podobne, choć nieco mniejsze problemy. Obie karmiłam przez rok . Od 2002 roku rozpoczęłam intensywne szkolenia z zakresu laktacji, do tego stopnia, że od 2005 do 2015 roku byłam w zaszczytnym gronie Międzynarodowych Konsultantów Laktacyjnych. Obecnie posiadam tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego. Poradnictwo laktacyjne jest przede wszystkim moją pasją a w dalszej kolejności pracą.
 • poł. Beata Mariańczyk
  Warszawa
  Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Wydziału Nauk o Zdrowiu na kierunku położnictwo oraz absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wydziału Studiów nad Rodziną kierunek nauki o rodzinie. Certyfikowany Doradca Laktacyjny, trener w Centrum Nauki o Laktacji oraz instruktor rozpoznawania płodności metodą Creighton Model Fertility Care System. W życiu osobistym żona i mama trzech córek. Uwielbiam wędrówki górskie, wraz z rodziną zdobyłam Koronę Gór Polski a od niedawna startuję w maratonach oraz ultramaratonach górskich.
 • mgr Agnieszka Muszyńska
  Warszawa
  Pracuje jako edukator ds. laktacji w Szpitalu Klinicznym im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie i prowadzi tam: Poradnię Laktacyjną, zajęcia dla rodziców wcześniaków, jest inicjatorem i organizatorem Tygodnia Promocji Karmienia Piersią w szpitalu. Publikuje poradniki dla rodziców. Od kilku lat wykładowca i trener w CNoL, członek PTKiDL. Prywatnie mama trójki dzieci, urlop spędza najchętniej w górach (z plecakiem), zdobyła Koronę Gór Polski.
 • mgr Iwona Nadratowska
  Olsztyn
  Obecnie pracuję od 24 lat Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie Oddział Kliniczny Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków  i Niemowląt. Prowadzę Indywidualną Praktykę Pielęgniarską i Laktacyjną. Jestem wykładowcą i trenerem w Centrum Nauki o Laktacji, oraz licznych specjalizacjach w dziedzinie Pielęgniarstwa Neonatologicznego, Pediatrycznego, oraz w dziedzinie Pielęgniarstwa Położniczego. Jestem również założycielką grupy wsparcia matek karmiących – „Mlekoteka„  w Olsztynie, oraz współprowadzącą Akademię Wcześniaka pod patronem  prof. dr hab. Maria K. Borszewska-Kornacka w Wojewódzkim  Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Prywatnie uwielbiam podróżować wraz z moją rodziną.
 • dr n.med. Magdalena Nehring-Gugulska
  Warszawa
  dr n. med., pierwszy Międzynarodowy Certyfikowany Konsultant Laktacyjny (IBCLC) w Polsce (od 1996 roku), w latach 1992 – 1997 pracowała w Poradni Laktacyjnej Szpitala Św. Zofii w Warszawie, do roku 2006 pełniła funkcję Sekretarza Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią i zorganizowała 10 konferencji z okazji Światowego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią. Wieloletni wykładowca i współautorka programów nauczania m.in. „Karmienie piersią w codziennej praktyce” i „Problemy w laktacji” oraz programu "Jak wspierać karmienie piersią w placówkach służby zdrowia". Wydała też popularny poradnik „Warto karmić piersią”. Autorka licznych publikacji na tematy związane z karmieniem naturalnym niemowląt. Współpracowała 18 lat z czasopismem "Twoje Dziecko". Opracowała Standardy postępowania w laktacji i protokół leczenia zapalenia piersi. Współtwórca pierwszego podręcznika dla profesjonalistów laktacyjnych pt. Karmienie piersią w teorii i praktyce wydanego przez Medycynę Praktyczną w 2012 roku. Aktualnie dyrektor niepublicznej placówki edukacyjnej - Centrum Nauki o Laktacji i prezes Fundacji Twórczych Kobiet.Zorganizowała 10 zjazdów naukowych placówki i szefuje większości jej przedsięwzięć edukacyjnych. W 2017 roku odznaczona najwyższym odznaczeniem Izby lekarskiej Laudabilis (Godny Uznania) za całokształt działalności.Historię swojej pasji i bojów toczonych o karmienie piersią w Polsce opisuje na blogu: http://breastfeedingpl.wordpress.com. Prowadzi stronę http://doktormagda.med.pl/. Prywatnie mama piątki dzieci i babcia dwójki wnucząt. Kocha góry, podróże i muzykę. Uprawia wiele dyscyplin oraz tańczy. Wyczyn sportowy - ukończyła Bieg Piastów 2013 z czasem 2h40min i nadal startuje. W 2016 pokonała 1/8 Iron man.
 • mgr Kinga Osuch
  Warszawa
  Położna, magister socjologii, Międzynarodowy Konsultant Laktacyjny IBCLC, CDL. Jest koordynatorem opieki laktacyjnej  w Centrum Medycznym Żelazna w Warszawie, które jest Szpitalem Przyjaznym Dziecku i jednym z najlepszych szpitali położniczych w Polsce. Bezpośrednio pracuje z matkami w oddziale położniczo-noworodkowym. Jest nauczycielem CNoL (wykładowcą, trenerem, egzaminatorem). Aktywnie uczestniczy w działaniach Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych.
 • mgr Agnieszka Paderewska
  Warszawa
  CDL, magister pielęgniarstwa. Od 2006 r. pracuje w Klinice Neonatologii i Patologii Noworodka w Szpitalu Klinicznym im. Księżnej Anny Mazowieckiej w Warszawie. Od 2015 r. Pomaga matkom dzieci przedwcześnie urodzonych w przystawianiu wcześniaków do piersi. Wykładowca i trener CnoL, członek PTKiDL. Prywatnie-mężatka, mama Jakuba i Lenki wykarmionych piersią.
 • poł. Magdalena Paszko
  Warszawa
  Położna, Certyfikowany Doradca Laktacyjny. Na co dzień wspiera młode mamy na oddziale Wcześniaków i Patologii Noworodka Szpitala Św. Zofii w Warszawie. Prywatnie jest mamą dwójki wspaniałych Maluchów.
 • mgr Joanna Piątkowska
  Warszawa
  Położna, mgr profilaktyki społecznej i resocjalizacji. W przeszłości nauczycielka zawodu położnej w Studium Położnych, wykładowczyni na WUM na Wydziale Nauki o Zdrowiu, na kierunku położnictwo. Aktualnie pracuje w poradni laktacyjnej, w Gabinecie Profamilia 2000. Od 2004 roku posiada Certyfikat Międzynarodowego Konsultanta Laktacyjnego. Od 2018 roku Certyfikownego Doradcy laktacyjnego. Współpracuje z Centrum Nauki o Laktacji jako trenerka i egzaminatorka. Poszerza wiedzę dotyczącą karmienia piersią na konferencjach, szkoleniach, zjazdach. Mama córki i syna, babcia trzech wnuczek. Uwielbia czytać, chodzić po górach, pływać jachtem, zwiedzać.
 • poł. Agnieszka Piątkowska
  Łódź
  Położna, specjalista pielęgniarstwa neonatologicznego. Pracuje w Klinice Neonatologii w ICZMP w Łodzi. Od 2011 Certyfikowany Doradca Laktacyjny.
 • dr Małgorzata Pięt
  Poznań
  Położna, położna specjalistka w pielęgniarstwie położniczym, laktacją zajmuje się od ponad 11lat, a od 9 jest Międzynarodowym Konsultantem Laktacyjnym IBCLC i Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym CDL, magister pielęgniarstwa. Jest pracownikiem naukowym i nauczycielem akademickim w Klinice Zdrowia Matki i Dziecka UM w Poznaniu. Jako Konsultant Laktacyjny, bezpośrednio pracuje z matkami w oddziałach położniczo-noworodkowych i w przyszpitalnej poradni laktacyjnej Ginekologiczno – Położniczego Szpitala Klinicznego przy ul Polnej. Ponad 16 lat prowadziła zajęcia w przyszpitalnej szkole rodzenia-Polna z zakresu karmienia piersią. Jest nauczycielem CNoL (trenerem). Autorka kilkunastu publikacji naukowych (w tym dotyczących pokarmu kobiecego). Organizuje szkolenia dla członków Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu z zakresu prawa medycznego i odpowiedzialności zawodowej. Na rzecz Samorządu Zawodowego pełni funkcję Przewodniczącej Okręgowego Sądu Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu. Członek PTKiDL.
 • poł. Małgorzata Piliszczuk
  Bydgoszcz
  Położna, CDL, IBCLC, trener CNoL, jestem członkiem PTKiDL oraz ELACTA. Jako doradca laktacyjny pracuję w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im dr E. Warmińskiego w Oddziałach Kliniki Medycyny Matczyno-Płodowej, Ginekologii i Neonatologii oraz prowadzę Punkt Laktacyjny dla Matek i dzieci urodzonych w naszym szpitalu. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z matką i dzieckiem oraz ich rodzinami. Promuję karmienie piersią w programie profilaktycznym Wcześniak w domu oraz akcji Mlekoteka.
 • lek. Katarzyna Raczek-Pakuła
  Warszawa
  Lekarz pediatra, IBCLC. Kilkanaście lat pracuje w Poradni Laktacyjnej Szpitala Specjalistycznego Św. Zofii (obecnie Centrum Medyczne „Żelazna”) oraz w Poradni Laktacyjnej Przychodni Babka Medica w Warszawie, prowadzi też własną praktykę lekarską. Członek PTKiDL. Żona, matka, babcia, harcerka, rowerzystka i łazik górski.
 • poł. Joanna Radzik
  Kraków
  Położna z 26 letnim doświadczeniem. Pracuje w Oddziale Klinicznym  Kliniki Neonatologii w Krakowie. CDL, trener Cnol, wykładowca w szkole rodzenia, pracownik poradni laktacyjnej jednego ze szpitali w Krakowie. Pasjonata pracy z matkami i dziećmi. Prywatnie żona i mama trojga dzieci wykarmionych piersią 7 lat.
 • poł. Jolanta Rochon
  Gdańsk
 • mgr Irena Rychta
  Łódź
 • poł. Urszula Skrzypiec
  Warszawa
  Jestem położną i Międzynarodowym Dyplomowanym Konsultantem Laktacyjnym IBCLC od 2004 roku. Całe moje życie zawodowe jestem zaangażowana w opiekę nad nowo narodzonymi dziećmi i ich mamami - najpierw jako pracownik oddziału noworodkowego szpitala w Olsztynie, w którym zajmowałam się noworodkami i wcześniakami wymagającymi intensywnego nadzoru. Od 22 lat pracuję w oddziałach Szpitala Św. Zofii w Warszawie, jednego z najlepszych szpitali położniczych w Polsce, gdzie także sprawuję opiekę nad matkami i ich dziećmi. Prowadziła własną poradnię laktacyjną. Jestem także trenerem CNoL i nauczycielem w szkole rodzenia. Mam jednego, wspaniałego syna.
 • poł. Irena Staśkiewicz
  Łódź
  Jestem położną i konsultantem laktacyjnym. Na co dzień pracuję w bloku porodowo-położniczym Szpitala „SALVE” w Łodzi, tutaj przyjmuję porody, opiekuję się matkami i dziećmi po porodzie - głównie w zakresie laktacji. W Przychodni „SALVE” prowadzę poradnię laktacyjną. W ramach indywidualnej PRAKTYKI POŁOŻNICZEJ świadczę usługi u pacjentki w domu (przygotowanie do porodu, przyjmowanie porodu domowego, opieka w połogu, porady laktacyjne). Jestem mamą pięciorga dzieci, rodzina szczęśliwie rozrasta się – są już synowe i wnuczęta. To oni wszyscy są źródłem mojej satysfakcji, szczęścia i inspiracji w życiu osobistym i zawodowym.
 • poł. Joanna Winiarska
  Gdańsk
  Położna, IBCLC od 2006 r, CDL d 2014 r, trener i egzaminator CNoL Od 28 lat pracuje w szpitalu Św. Wojciecha w Gdańsku na oddziale położniczym, a od 13 lat udziela porad w przyszpitalnej poradni laktacyjnej.Zainteresowania zawodowe skupiają się głownie wokół tematyki ochrony, propagowania i wspierania karmienia naturalnego. Prowadzi szkolenia dla personelu medycznego oraz spotkania dla rodziców w  okresie okołoporodowym. Współpracowała z 2 Szkołami Rodzenia w Gdańsku. W 2015 r otrzymała Złoty Czepek - wyróżnienie OIPiP w Gdańsku za działalność na rzecz środowiska pielęgniarek i położnych. Systematycznie pogłębia swoja wiedzę przez udział w kursach i konferencjach o różnorodnej tematyce.Obecnie w trakcie specjalizacji położniczo - ginekologicznej. Prywatnie -mężatka, mama trojga dorosłych dzieci wykarmionych piersią;) Pasjonuje się śpiewem, lubi czytać,szyć i potrafi zrobić coś z niczego. Stanowi szczególna mieszankę poczucia humoru, kreatywności, inteligencji, wrażliwości i empatii.
 • poł. Renata Witkowska
  Poznań
 • poł. Magdalena Zawadzka
  Szczecin
 • poł. Jolanta Zmarlak
  Opole
 • mgr Joanna Żołnowska
  Gdańsk
  Położna, mgr pedagogiki, CDL. Pełni funkcję koordynatora realizacji Inicjatywy Szpitala Przyjaznego Dziecku w Szpitalu Św. Wojciecha (COPERNICUS PL sp. z o.o) w Gdańsku. Organizuje konferencje i szkolenia dla członków Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku. Nauczyciel CNoL (wykładowca, trener, egzaminator), kierownik kursów, współautor programu kursu: Karmienie piersią  - standard w opiece okołoporodowej. Członek PTKiDL. Prywatnie mama dwójki nastolatków.
 • dr n.med. Monika Żukowska-Rubik
  Warszawa
  Lekarz pediatra, konsultant IBCLC i CDL, od 1996 roku pracuje w poradni laktacyjnej Centrum Medycznego „Żelazna" w Warszawie, gdzie prowadzi pacjentki i niemowlęta z trudnymi problemami w karmieniu piersią. Jest wykładowcą, trenerem szkolenia praktycznego i egzaminatorem w Centrum Nauki o Laktacji. Jest również współautorem wielu programów szkoleniowych m.in.: „Problemy w laktacji". Publikuje prace nt. postępowania w laktacji w czasopismach dla lekarzy i położnych. W 2004 roku zorganizowała we współpracy z IBLCE pierwszy w Polsce i po polsku egzamin dla kandydatów na IBCLC. Jest współtwórcą Rady Międzynarodowych Konsultantów Laktacyjnych, której przewodniczyła w latach 2005–2009 (obecnie Polskie Towarzystwo Konsultantów i Doradców Laktacyjnych). Współtworzyła pierwszy polski podręcznik dla profesjonalistów pt. „Karmienie piersią w teorii i praktyce" wydany przez Medycynę Praktyczną w 2012 i 1017 roku. Prywatnie żona lekarza i mama trójki dzieci, karmionych piersią w sumie przez 8 lat.
 • poł. Karolina Zwierz
  Warszawa
  Położna, pracuje od 2010 roku w zawodzie w jednym z warszawskich szpitali w oddziale położniczo-noworodkowym. Od 2016 roku jest położną środowisko-rodzinną w jednej z warszawskich przychodni. Z laktacją związana od pierwszych dni praktyk na studiach. Prywatnie wielbicielka podróży, zwierząt oraz pracy z pacjentką i dzieckiem.