Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

22 sierpnia 2023 roku Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego razem z Centrum Nauki o Laktacji otworzyło Klinikę Zaburzeń Laktacji CMWUM  pod patronatem CNoL.

To wspaniała wiadomość zarówno dla mam karmiących, jak i personelu medycznego, który z nimi pracuje, a także dla wszystkich, którzy wspierają mamy na mlecznej drodze. Takiej placówki jeszcze nie było, ponieważ jest to miejsce, gdzie ambicją doświadczonych doradców laktacyjnych jest ratowanie najtrudniejszych sytuacji laktacyjnych i leczenie skomplikowanych problemów mamy i dziecka karmionego piersią. Połączenie dwóch gigantów musi przynieść niesamowity efekt. Renoma, miejsce i doświadczenie kliniczne personelu CMWUM oraz doradcy laktacyjni z CNoL to gwarancja najwyższej jakości!

Co nas wyróżnia?

To my stworzyłyśmy specjalistyczną poradę laktacyjną udzielaną przez personel medyczny – położną, lekarza, pielęgniarkę.

To my dowiodłyśmy ponad 90% skuteczność takiej porady w badaniach naukowych!

To my praktykujemy poradnictwo laktacyjne od przeszło 20 lat, szkolimy personel medyczny i prowadzimy badania w tej dziedzinie!

To my stworzyłyśmy i oceniłyśmy w badaniach polskie protokoły leczenia większości problemów laktacyjnych mamy i dziecka!

Uprawiamy medycynę opartą na dowodach, a nie przekonaniach! To nasza misja! 

Kogo przyjmujemy?

Przyjmujemy wszystkie mamy, które mają jakiekolwiek wątpliwości dotyczące laktacji lub żywienia dziecka, ale chętnie podejmiemy się też rozwiązywania sytuacji, którym nikt inny wcześniej nie podołał. Pracujemy od wielu lat. Przez ten czas pomogłyśmy  setkom kobiet, widziałyśmy naprawdę bardzo rzadkie choroby i bardzo nietypowe sytuacje. Nie raz słyszałyśmy od naszych pacjentek: “Wszyscy mówią, że czegoś takiego nie widzieli! Wysłano mnie do Pani, bo jeśli Pani nie pomoże to już nikt mi tej laktacji nie uratuje!” Więc nie boimy się poważnych medycznych wyzwań.

Kiedy warto się do nas zgłosić?

Tak naprawdę każda sytuacja, która budzi niepokój mamy lub jej otoczenia, to dobry powód, żeby skorzystać z pomocy certyfikowanego doradcy laktacyjnego. Część mam korzysta z takiej wizyty już w ciąży, zwłaszcza gdy podczas pierwszej laktacji doświadczyły niepowodzenia.

Jednak na pewno nie ma na co czekać, jeśli:

Zapisy na wizytę:

JAK DO NAS DOJECHAĆ?

Kiedy przyjmujemy?

Jak przygotować się do konsultacji laktacyjnej w Klinice?

Przygotowanie do wizyty nie wymaga od Ciebie wiele – musisz jednak pamiętać o kilku rzeczach:

Jak wygląda konsultacja laktacyjna w Klinice?

Kto może kierować?

Do Kliniki można zgłaszać się bez skierowania, ale często pacjentów kierują do nas położne, pediatrzy, lekarze rodzinni lub koledzy z oddziałów/szpitali położniczych, dziecięcych, chirurgicznych. Zapraszamy! 

Kim jest certyfikowany doradca laktacyjny?

W Polsce „certyfikowany doradca laktacyjny” czyli CDL, to osoba, która jest położną, pielęgniarką lub lekarzem, ale  w toku kształcenia podyplomowego poszerzyła wiedzę na temat laktacji – nie tylko jej prawidłowego przebiegu, ale także problemów z karmieniem piersią, metod diagnostyki i terapii. To wiarygodny ekspert, którego umiejętności potwierdza certyfikat CDL (Certyfikowany Doradca Laktacyjny), przyznawany przez Centrum Nauki o Laktacji, po zdaniu egzaminu teoretycznego i praktycznego. Wymieniony certyfikat daje gwarancję, że doradca laktacyjny ma najaktualniejszą wiedzę i umiejętności. Prowadzi poradę według ścisłego, wystandaryzowanego schematu, który, co ciekawe, okazał się prawie w 100% skuteczny, co potwierdziły badania naukowe prowadzone przez dr n. med. Monikę Żukowska-Rubik i dr n. med. Magdalenę Nehring-Gugulską.

Co to jest Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego?

Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp. z o.o. jest spółką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, uczelni z 200-letnią tradycją i doświadczeniem w kształceniu najlepszych specjalistów w dziedzinie medycyny. Powstało 22 lata temu. Ideą powstania Centrum Medycznego stała się potrzeba świadczenia usług na wysokim poziomie przez wykwalifikowany zespół specjalistów pracujących w ówczesnej Akademii Medycznej jak i w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. Dzięki temu pacjenci z całego kraju mają możliwość korzystania z konsultacji doświadczonego zespołu lekarzy, którzy współpracują z naszym Centrum. Oferuje usługi z zakresu: podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz multidyscyplinarne usługi medyczne realizowane w formie oferty komercyjnej.

Jako placówka uniwersytecka rozwija również działalność na polu badawczo-naukowym, a także szkoleniowym. Realizuje szereg programów badawczych, szkolimy rezydentów i studentów medycyny. Od początku działalności inwestuje w technologie medyczne zapewniające wysoki poziom usług.

Motto CMWUM  to „JUŻ SAMA PROFILAKTYKA JEST ZWYCIĘSTWEM!”. W myśl tego prowadzi szereg akcji profilaktyczno-promocyjnych dla pacjentów.

W styczniu 2007 r., placówka otrzymała Certyfikat Jakości ISO 9001:2000, co potwierdziło wysoką jakość świadczonych usług, a w styczniu 2010 r. Certyfikat Jakości PN-EN ISO 9001:2009, a we wrześniu 2021 r. Certyfikat Jakości ISO 9001:2015.

Co to jest Centrum Nauki o Laktacji?

Centrum Nauki o Laktacji im. Anny Oslislo to niepubliczna placówka edukacyjna, która rozpoczęła działalność w 2007 roku. Jest organizatorem kształcenia podyplomowego dla lekarzy, położnych i pielęgniarek i prowadzi kształcenie w zakresie opieki nad matkami i dziećmi, opieki okołoporodowej, zwłaszcza poradnictwa laktacyjnego oraz żywienia. Nauczanie odbywa się w oparciu o autorskie programy zatwierdzane przez Radę Programową Placówki lub programy kursów udostępniane do realizacji dla organizatorów kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych oraz lekarzy. Kursy uzyskują wpis do rejestru Okręgowych Izb Lekarskich i Pielęgniarskich.

Placówka prowadzi weryfikację wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie udzielania świadczenia zdrowotnego jakim jest specjalistyczne poradnictwo laktacyjne nadając tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego. Przygotowuje do uzyskania znanego na całym świecie tytułu Międzynarodowy Konsultant Laktacyjny (IBCLC).

Wykładowcy i trenerzy to pionierzy, którzy przez ponad 30 lat tworzyli specjalistyczne poradnictwo laktacyjne w Polsce i są uznanymi autorytetami w tej dziedzinie.

Placówka prowadzi badania naukowe w dziedzinie laktacji współpracując w tym zakresie z Uniwersytetami Medycznymi, między innymi z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Ocenia sytuację matek karmiących w Polsce – co roku wydaje Raporty. Opracowuje narzędzia badawcze, diagnostyczne i protokoły lecznicze dla specjalistów, które są publikowane w literaturze medycznej. Zbiera, analizuje i prezentuje aktualną wiedzę o laktacji zarówno dla profesjonalistów jak i matek karmiących i ich rodzin.

Jest to placówka o niekwestionowanym autorytecie w dziedzinie nauki i praktyki w zakresie laktacji i karmienia piersią w Polsce.