Karmienie piersią w sytuacjach kryzysowych.
Pandemia COVID-19 oraz wojna w Ukrainie to dwie długotrwałe sytuacje kryzysowe, z którymi przyszło nam się zmierzyć w ciągu zaledwie kilku ostatnich lat. Te dwie sytuacje stanowiące ogromny dramat ludzki dla rządów, samorządów i specjalistów z zakresu ochrony zdrowia były egzaminem weryfikującym m.in. skuteczność działań na rzecz karmienia naturalnego.
Zachęcamy do lektury artykułu “Jak chronić karmienie piersią w sytuacjach kryzysowych?” autorstwa dr n. med. Moniki Żukowskiej – Rubik oraz dr n. med. Magdaleny Nehring – Gugulskiej, który stanowi cenne uzupełnienie dotychczasowych publikacji – tym razem z perspektywy doradców laktacyjnych. Zachęcamy do lektury! ARTUKUŁ
Zobacz również
- CNoL partnerem Prolacty 13 listopada 2024
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Centrum Nauki o Laktacji jest partnerem konferencji Prolacta.
- Erytrocyty w mleku mamy 21 października 2024
Polscy naukowcy, znani ze zwycięstwa Konkursu Doniesień Naukowych podczas Zjazdu Centrum Nauki o Laktacji 2024 nie zwalniają tempa. Odkryli, że w mleku wielu mam po porodzie są obecne krwinki czerwone (erytrocyty), które nie mają szkodliwego wpływu na zdrowie dziecka. Nawet krwiste zabarwienie mleka nie musi i nie powinno być powodem do zakazywania karmienia. Czytaj więcej: PUBLIKACJA 1, PUBLIKACJA 2, PUBLIKACJA 3.
- Zapisy na kurs „Promotor karmienia piersią” 4 października 2024
Zapisy na kurs „Promotor karmienia piersią” już otwarte. KLIKNIJ, ABY SIĘ ZAPISAĆ!