Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Bo chcę

16 maja 2019

Szacuje się, że w Polsce 50 tysięcy matek karmi dzieci swoim mlekiem ponad rok lub dłużej. Długość karmienia zależy od cech gatunkowych takich jak: czas trwania ciąży, dojrzałość osesków, potrzeby żywieniowe, wyżynanie się zębów, dojrzałość układu immunologicznego. Z analiz antropologicznych wynika, że u człowieka karmienie naturalnie kończy się między 2 a 7 rokiem życia. Średnia długość karmienia liczona dla świata wynosi 3,8 roku, jednak w naszym obszarze kulturowym za długie karmienie piersią lub mlekiem kobiecym (odciąganym i podawanym dziecku) uważa się karmienie ponad 12 miesięcy.

Więcej link do artykułu na stronie www.cnol.kobiety.med.pl Długie karmienie piersią.

Zanim coś powiesz, spójrz spokojnie na wyniki badań. Opr. Nehring-Gugulska M., Bębenek D.

Zobacz również

  • Wielkanoc 2024 28 marca 2024

  • Zapisz się na XVII Zjazd CNoL już dziś! 7 marca 2024

    To już dziś! Z ogromną radością informujemy, że właśnie ruszyły zapisy na zbliżający się wielkimi krokami XVII Zjazd Centrum Nauki o Laktacji. 

    Gościem Specjalnym konferencji będzie niezwykła pielęgniarka o światowej sławie – profesor Paula Meier, która przyjedzie do nas z Chicago, USA. 

    Kliknij TU, aby zapisać się na XVII Zjazd CNoL.  

    Kliknij TU, aby dowiedzieć się więcej na temat naszego wydarzenia.

     

  • Karmienie piersią a rak piersi 5 lutego 2024

    „Każdy z czynników środowiskowych jest odpowiedzialny za niewielki wzrost ryzyka zachorowania, ale modyfikując je łącznie możemy uzyskać zmniejszenie ryzyka zachorowania o ponad 30%. Spośród czynników zmniejszających ryzyko zachorowania najistotniejszy jest fakt karmienia piersią. W różnych populacjach świata udowodniono, że poprzez długotrwałe > 6-cio miesięczne karmienie piersią można uzyskać zmniejszenie ryzyka zachorowania o ponad 10 – 30%.”

    CZYTAJ WIĘCEJ