Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Najnowsze Stanowisko CNoL w sprawie karmienia piersią i próchnicy

20 lutego 2021

Centrum Nauki o Laktacji uważa długie karmienie piersią/mlekiem kobiecym za ważny element sprzyjający zdrowiu populacji i podkreśla, że matki długo karmiące wyróżnia wysoka dbałość o zdrowe żywienie dzieci.  

Edukacja w zakresie profilaktyki próchnicy powinna dotyczyć ograniczenia cukru w diecie dzieci, sposobu podawania pokarmów, higieny jamy ustnej i obejmować wszystkich rodziców, a szczególnie rodziców dzieci karmionych sztucznie, które są bardziej narażone na ryzyko próchnicy.  

Całe Stanowisko CNoL czytaj TUTAJ

Zobacz również

 • IV sesja kursu Problemy w Laktacji 28 stycznia 2023

  Dzisiaj kończymy IV sesję kursu Problemy w Laktacji – dla położnych i pielęgniarek to ostatni zjazd w sezonie 2022/23!
  Część teoretyczna szkolenia za nimi, ale przed uzyskaniem tytułu Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego uczestniczki czekają jeszcze zajęcia praktyczne w placówkach medycznych. Nabytą wiedzę i umiejętności zweryfikujemy już w marcu na egzaminie teoretycznym oraz praktycznym.
  Na lekarzy czekamy jeszcze w lutym…

 • Konkurs Doniesień Naukowych 17 stycznia 2023

  Czy chciałabyś/chciałbyś być zwolniony z opłaty za uczestniczenie w XVI Konferencji Centrum Nauki o Laktacji lub otrzymać zniżkę 50% za uczestnictwo w Konferencji na żywo lub w ogóle nie płacić za uczestnictwo on-line?

  Jeśli twoja odpowiedź jest na TAK, to zapraszamy do nadsyłania doniesień naukowych.
  Na doniesienia czekamy do 15 marca 2023 r.

 • Kurs dla zaawansowanych 16 stycznia 2023

  Serdecznie zapraszamy aktywnych doradców z tytułem CDL na Kurs Praktyka CDL dla zaawansowanych!

  12-godzinne szkolenie przeznaczone jest dla doradców, którzy chcą doskonalić wiedzę i umiejętności niezbędne w codziennej pracy. Zaproponujemy ciekawe ćwiczenia, przypadki do rozwiązania, quizy.
  A także to, co jest nieodłącznym atutem naszych szkoleń – możliwość spotkania i dyskutowania w gronie koleżanek po fachu!

Zapisz się na newsletter