Planowany program XIV Zjazdu CNoL już dostępny

Szanowni Państwo!
Zachęcamy do zapoznania się z planowanym programem XIV Zjazdu CNoL.
Znajdą tam Państwo pierwsze informacje o wykładach i warsztatach, które proponujemy w tym roku dla uczestników zjazdu i konferencji.
Więcej szczegółów wkrótce!
Do programu można zajrzeć TUTAJ, klikając w przycisk Program.
Zobacz również
- Karmisz piersią? Możesz się szczepić! 24 lutego 2021
Każda mama karmiąca, która zechce otrzymać szczepionkę mRNA lub wektorową przeciw COVID-19, ma do tego prawo. Obecnie dostępne 3 szczepionki nie są przeciwwskazane w okresie laktacji. Rezygnowanie z karmienia z powodu szczepienia nie ma sensu. Mleko kobiece w dobie pandemii jest szczególnie cenne, bo może zawierać przeciwciała anty SARS CoV-2. Odmowa szczepienia matki, byłaby działaniem na szkodę zdrowia publicznego.
Fundacja Bank Mleka Kobiecego, Centrum Nauki o Laktacji i Polskie Towarzystwo Wakcynologii rekomendują proponowanie szczepień matkom w ślad za towarzystwami naukowymi na świecie podając przy tym ważne argumenty w NAJNOWSZYM STANOWISKU. - Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją 23 lutego 2021
Dziś jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.
W tym dniu wspieramy mamy karmiące, które zmagają się z tą chorobą. Przypominamy, że karmienie piersią nie wyklucza leczenia depresji, również farmakologicznie. Utrzymanie karmienia często poprawia wyniki leczenia.A czy wiecie, że mamy, które są zdrowe, karmiąc piersią obniżają u siebie ryzyko depresji? Udowodniono, że im dłużej i więcej dzieci karmiły, tym ryzyko jest niższe. Sangshin Park i Nam-Kyong Cho udowodniły to badając 1372 kobiety po 50 tym roku życia!
- Najnowsze Stanowisko CNoL w sprawie karmienia piersią i próchnicy 20 lutego 2021
Centrum Nauki o Laktacji uważa długie karmienie piersią/mlekiem kobiecym za ważny element sprzyjający zdrowiu populacji i podkreśla, że matki długo karmiące wyróżnia wysoka dbałość o zdrowe żywienie dzieci.
Edukacja w zakresie profilaktyki próchnicy powinna dotyczyć ograniczenia cukru w diecie dzieci, sposobu podawania pokarmów, higieny jamy ustnej i obejmować wszystkich rodziców, a szczególnie rodziców dzieci karmionych sztucznie, które są bardziej narażone na ryzyko próchnicy.
Całe Stanowisko CNoL czytaj TUTAJ