Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Akcja: Każda ilość MLEKA MAMY ma znaczenie!!! BRAWA dla wojewody mazowieckiego! Nie wszyscy wojewodowie chcą pomóc matkom!

28 maja 2021

Zgodnie ze Standardem Organizacyjnym Opieki Okołoporodowej każdy szpital powinien do końca tego roku zapewnić każdej mamie dostęp do sprzętu laktacyjnego klasy szpitalnej. Każdy szpital, który przyjmuje i leczy matki z COVID 19 powinien SPEŁNIĆ WYMOGI bezpiecznego pozyskiwania i podawania mleka dzieciom.

Pierwszy pozytywnie zareagował Wojewoda Mazowiecki! Potem Świętokrzyski i Pomorski! Teraz Łódzki! Wojewoda Podlaski uznał, że wszystkie jego szpitale mają wszystko (?) Wojewoda Małopolski i Dolnośląski nie widzą możliwości pomocy szpitalom i matkom! Historia rozliczy 🙁

DZIĘKI AKCJI MINISTERSTWO ZDROWIA OTWORZYŁO SIĘ NA POMOC SZPITALOM CAŁEGO KRAJU! OTO WYTYCZNE CO MAJĄ ZROBIĆ, ABY UZYSKAĆ NIEZBĘDNY SPRZĘT. HURRA!!!!

NIE MYLIĆ Z PROGRAMEM ZA ŻYCIEM, który finansuje sprzęt do banków mleka!!!

OTO NASZ LIST DO WOJEWODÓW

Każda ilość Mleka Mamy ma znaczenie!!!!!

Zobacz również

  • Kampania „Karmię piersią, ale z głową!” 24 kwietnia 2024
    Centrum Nauki o Laktacji oraz  Fundacja Mlekiem Mamy zaprasza  do udziału w kampanii edukacyjnej pt. Karmię piersią, ale z głową!
    Bardzo prosimy o wypełnienie ankiety te mamy, które rodziły dzieci w ciągu ostatnich pięciu lat. Chcemy dowiedzieć się, skąd najczęściej czerpiecie informacje o karmieniu Waszych dzieci i jaka jest ich jakość, a także czy nieprawdziwe informacje mogą zaszkodzić Waszym „karmieniowym” planom?
  • Wyniki Konkursu Doniesień Naukowych CNoL 21 kwietnia 2024

    Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w wyniku głosowania Komitetu Naukowo – Organizacyjnego CNoL rozstrzygnięto Konkurs Doniesień Naukowych 2024.

    CZYTAJ WIĘCEJ

  • Ważny krok systemowy na rzecz karmienia piersią! 18 kwietnia 2024

    Prace Zespołu do spraw poprawy jakości opieki okołoporodowej w zakresie poradnictwa laktacyjnego w Ministerstwie Zdrowia dobiegły końca. Zabiegaliśmy o wiele systemowych działań, zgodnie z naszymi celami statutowymi i w myśl programu Koalicji na Rzecz Karmienia Piersią. Dwa najważniejsze – monitorowanie wczesnego żywienia polskich dzieci i refundowana ze środków publicznych specjalistyczna porada laktacyjna stają się rzeczywistością. To ważny i bardzo oczekiwany krok.

    Cieszymy się, że praktyka poradnictwa laktacyjnego, która zawitała do Polski w latach 80-tych, intensywnie rozwijała się, standaryzowała i osiągnęła wysoką skuteczność wchodząc do polskiej medycyny, teraz zyska godną jej pozycję. Pozwoli to upowszechnić wiedzę i umiejętności, których od lat nauczamy, ale też pokazać rzeczywistość. Szkoda tylko, że tyle lat minęło.

    Zespół oparł się o dokumenty wypracowane już w 2015 roku przez inny zespół z naszym udziałem. Nie wszystko udało nam się osiągnąć, ale nie czas na narzekanie! Idziemy do przodu! Dziękujemy Ministerstwu Zdrowia, członkom Zespołu i wszystkim, którzy nas wspierali!

    PISMO Z MINISTERSTWA ZDROWIA