Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Akcja: Każda ilość MLEKA MAMY ma znaczenie!!! BRAWA dla wojewody mazowieckiego! Nie wszyscy wojewodowie chcą pomóc matkom!

28 maja 2021

Zgodnie ze Standardem Organizacyjnym Opieki Okołoporodowej każdy szpital powinien do końca tego roku zapewnić każdej mamie dostęp do sprzętu laktacyjnego klasy szpitalnej. Każdy szpital, który przyjmuje i leczy matki z COVID 19 powinien SPEŁNIĆ WYMOGI bezpiecznego pozyskiwania i podawania mleka dzieciom.

Pierwszy pozytywnie zareagował Wojewoda Mazowiecki! Potem Świętokrzyski i Pomorski! Teraz Łódzki! Wojewoda Podlaski uznał, że wszystkie jego szpitale mają wszystko (?) Wojewoda Małopolski i Dolnośląski nie widzą możliwości pomocy szpitalom i matkom! Historia rozliczy 🙁

DZIĘKI AKCJI MINISTERSTWO ZDROWIA OTWORZYŁO SIĘ NA POMOC SZPITALOM CAŁEGO KRAJU! OTO WYTYCZNE CO MAJĄ ZROBIĆ, ABY UZYSKAĆ NIEZBĘDNY SPRZĘT. HURRA!!!!

NIE MYLIĆ Z PROGRAMEM ZA ŻYCIEM, który finansuje sprzęt do banków mleka!!!

OTO NASZ LIST DO WOJEWODÓW

Każda ilość Mleka Mamy ma znaczenie!!!!!

Zobacz również

 • Zapraszamy do lektury! 3 września 2021

  „Informacje zawarte w najnowszym Stanowisku dotyczące karmienia piersią to kropla w morzu tego, co warto by było przekazać. Cieszy jednak fakt, że postanowiono aby zalecenia były stworzone przez interdyscyplinarny zespół ekspertów i zaproszono do współudziału również specjalistów w dziedzinie laktacji. Kropla drąży skałę i może następnym razem uda się przekazać jeszcze więcej treści. Tworzenie konsensusu w tak szerokim zespole musiało być dużym wyzwaniem.”

  Całe omówienie najnowszych zaleceń Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci opracowane przez lek. Agnieszkę Browarską i dr n. med. Magdalenę Nehring-Gugulską do przeczytania na naszej stronie TUTAJ

 • Naukowa jesień… 27 lipca 2021

  Na jesieni czeka nas moc wydarzeń naukowych. Warto o nich już dziś pomyśleć, bo jeszcze można wysyłać streszczenia prac. Kalendarze jesienne są napięte, ale warto, warto!!!

  • 20-21.09 odbędzie się Jubileuszowe Sympozjum Medeli 2021 on-line. Dla autorów plakatu (trzeba go wysłać do końca lipca) oraz członków organizacji non-profit to wydarzenie jest bezpłatne. Wszystkie informacje i zapisy tu:
   Jubileuszowe Sympozjum Medeli
  • 14.10 odbędzie się  spotkanie satelitarne VI Zjazdu Europejskiego Stowarzyszenia Banków Mleka organizowane w ramach projektu pt.” Prozdrowotne znaczenie dzielenia się pokarmem kobiecym”. udział bezpłatny. Zarejestruj się już dziś:
   VI Zjazd Europejskiego Stowarzyszenia Banków Mleka
  • 15-16.10 w Warszawie odbędzie się VI Międzynarodowy Kongres Europejskiego Stowarzyszenia Banków Mleka pt.” Nowe horyzonty działalności Banków Mleka Kobiecego”. Dla uczestników z Polski to unikalna możliwość spotkania wybitnych wykładowców z całego świata, którzy mimo wciąż niepewnej sytuacji epidemiologicznej, przyjadą do Warszawy. Europejskie Stowarzyszenie Banków Mleka wydłużyło termin do końca sierpnia na składanie abstraktów. Więcej informacji znajduje się tutaj:
   VI Międzynarodowy Kongres Europejskiego Stowarzyszenia Banków Mleka
   Jeszcze coś? Podzielcie się!

 • Przypominamy o artykułach! 21 lipca 2021

  Ostatnio na naszej stronie pojawiły się:

  Karmienie piersią a otyłość matek i dzieci – przegląd dwóch analiz – lek. Jagoda Wieczorek
  Do przeczytania w Publikacje – Korzyści z karmienia naturalnego

  Protokół leczenia zapalenia piersi – dr n. med. Magdalena Nehring-Gugulska, dr n. med. Monika Żukowska-Rubik
  Do przeczytania w Choroby matki

  oraz
  Żółtaczka a karmienie piersią 
  – lek. Karolina Brzózka
  Do przeczytania w Wiedza o laktacji – Problemy dzieci karmionych piersią

Zapisz się na newsletter