Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Akcja społeczna #karmiędługo

11 maja 2019

Akcja #karmiędługo mająca na celu odkłamanie długiego karmienia piersią w oparciu o fakty naukowe rozpoczęła się. Temat dnia: MAM PRAWO.

Zgodnie ze światowymi rekomendacjami najzdrowszym sposobem żywienia dzieci jest karmienie mlekiem kobiecym wyłącznie przez około 6 miesięcy i kontynuowanie w czasie wprowadzania stałych produktów przez rok, dwa lub dłużej. Żadna instytucja nie podaje terminu zakończenia karmienia naturalnego pozostawiając tę decyzję w gestii matek i dzieci.

W zakładce Wiedza o laktacji znajdziecie najnowszy ARTYKUŁ!
Zanim coś powiesz, spójrz spokojnie na wyniki badań. Opr. Nehring-Gugulska M. Bębenek D

Przez kolejne 8 dni będą prezentowane kolejne hasła i posty z informacjami z badań. Przyłączcie się!!! Zasięg akcji zależy od Was!

[więcej link do artykułu na stronie www.cnol.kobiety.med.pl Długie karmienie piersią.


Zobacz również

 • I Szczyt  Koalicji Na Rzecz Karmienia Piersią 30 września 2022

 • CNoL w składzie Koalicji na Rzecz Karmienia Piersią 29 września 2022

  Z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych, kilkanaście stowarzyszeń i organizacji pozarządowych działających w obszarze karmienia piersią utworzyło Koalicję na Rzecz Karmienia Piersią.
  Wspólne cele statutowe jednoczą siły, aby lobbować przede wszystkim na rzecz zmian legislacyjnych oraz egzekwowania w Polsce istniejącego już prawa w zakresie karmienia naturalnego, zgodnego z postulatami Światowej Organizacji Zdrowia. (więcej…)

 • List w sprawie masaży piersi w zapaleniu 23 września 2022

  Centrum Nauki o Laktacji wystosowało list do medycznych konsultantów krajowych, Ministerstwa Zdrowia oraz rektora WUM z  prośbą o natychmiastowe wydanie zakazu masowania/uciskania gruczołów piersiowych w celu „wyleczenia” zapalenia piersi u kobiet w okresie laktacji.
  Jest to fatalna w skutkach, niestety dość powszechna praktyka polska, od pół wieku nie stosowana już w medycynie zachodniej.

  Treść listu do przeczytania TUTAJ

Zapisz się na newsletter