Centrum Nauki o Laktacji w mediach!

Termedia, wydawnictwo medyczne zajmujące się publikacją czasopism i książek o charakterze naukowym i edukacyjno-poglądowym dla środowiska medycznego wyemitowało bardzo ciekawy artykuł na temat najczęstszych problemów laktacyjnych kobiet karmiących piersią.
To dla nas motywujące, że edukacją zajmują się również nasze kursantki, bowiem źródło tego tekstu pochodzi od Pani Karoliny Suchockiej z Zakładu Medycyny Rodzinnej, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, która w 2019 roku ukończyła nasz kurs „Problemy w laktacji” i otrzymała tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego.
Dziękujemy za szerzenie wiedzy!
Zobacz również
- List do Premiera Mateusza Morawieckiego. 8 września 2023
Centrum Nauki o Laktacji, Fundacja Mlekiem Mamy, Polskie Towarzystwo Konsultantów i Doradców laktacyjnych, Komitet Upowszechniania karmienia Piersią piszą do Premiera:
„(…) chcemy upewnić się, czy w pierwszej kolejności zadbają Państwo o posiłki dla najmniejszych pacjentów? W tym obszarze praktyki w Polsce są fatalne, z naszych ostatnich badań wynika, że aż 70% noworodków otrzymuje po urodzeniu mleko sztuczne wytwarzane z mleka krowiego. Tego nie rekomenduje żadna instytucja na świecie, na czele z WHO.”
Przeczytaj cały LIST
- Zmiany w POUS. 6 września 2023
Wiedza się zmienia, a my za nią podążamy! Dlatego zaktualizowałyśmy Protokół Oceny Umiejętności Ssania POUS!
POUS to znane i lubiane narzędzie autorstwa Centrum Nauki o Laktacji. Całkowicie polskie i sprawdzane w praktyce przez wiele lat! Obecne zmiany dotyczą diagnozowania wędzidełek w ślad za najnowszą wiedzą światową oraz uzupełnienia obserwacji „okiem” przez wykonanie testów wagowych w uzasadnionych sytuacjach klinicznych. Już za moment będą pracować na nim uczestniczki kursu „Problemy w Laktacji”.
Cały Protokół Oceny Umiejętności Ssania dostępny jest TU.
- Klinika Zaburzeń Laktacji pod patronatem CNoL 23 sierpnia 2023
Właśnie powstała Klinika Zaburzeń Laktacji Centrum Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod patronatem Centrum Nauki o Laktacji!
To pierwsza taka klinika w Polsce! Naszą ambicją jest ratować najtrudniejsze sytuacje laktacyjne i leczyć skomplikowane problemy mamy i dziecka karmionego piersią. Przyjmujemy wszystkie mamy, ale nie boimy się medycznych wyzwań w laktacji. Pracujemy według standardu porady laktacyjnej, który opracowałyśmy i potwierdziłyśmy jego prawie 100% skuteczność. Wykonujemy drobne zabiegi, pobieramy materiał do badań, jest możliwość wykonania innych badań na miejscu.
Więcej informacji znajduje się na naszej stronie Kliniki Zaburzeń Laktacji.