Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Centrum Nauki o Laktacji w mediach!

5 września 2022

Termedia, wydawnictwo medyczne zajmujące się publikacją czasopism i książek o charakterze naukowym i edukacyjno-poglądowym dla środowiska medycznego wyemitowało bardzo ciekawy artykuł na temat najczęstszych problemów laktacyjnych kobiet karmiących piersią. 

To dla nas motywujące, że edukacją zajmują się również nasze kursantki, bowiem źródło tego tekstu pochodzi od Pani Karoliny Suchockiej z Zakładu Medycyny Rodzinnej, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, która w 2019 roku ukończyła nasz kurs „Problemy w laktacji” i otrzymała tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego. 

Dziękujemy za szerzenie wiedzy!

Zobacz również

 • I Szczyt  Koalicji Na Rzecz Karmienia Piersią 30 września 2022

 • CNoL w składzie Koalicji na Rzecz Karmienia Piersią 29 września 2022

  Z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych, kilkanaście stowarzyszeń i organizacji pozarządowych działających w obszarze karmienia piersią utworzyło Koalicję na Rzecz Karmienia Piersią.
  Wspólne cele statutowe jednoczą siły, aby lobbować przede wszystkim na rzecz zmian legislacyjnych oraz egzekwowania w Polsce istniejącego już prawa w zakresie karmienia naturalnego, zgodnego z postulatami Światowej Organizacji Zdrowia. (więcej…)

 • List w sprawie masaży piersi w zapaleniu 23 września 2022

  Centrum Nauki o Laktacji wystosowało list do medycznych konsultantów krajowych, Ministerstwa Zdrowia oraz rektora WUM z  prośbą o natychmiastowe wydanie zakazu masowania/uciskania gruczołów piersiowych w celu „wyleczenia” zapalenia piersi u kobiet w okresie laktacji.
  Jest to fatalna w skutkach, niestety dość powszechna praktyka polska, od pół wieku nie stosowana już w medycynie zachodniej.

  Treść listu do przeczytania TUTAJ

Zapisz się na newsletter