Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Dieta eliminacyjna – badanie CNoL

12 marca 2021

Zapraszamy Wszystkich, którym leży na sercu zdrowie mam karmiących piersią, do udziału w badaniu poświęconym dietom eliminacyjnym. Personel medyczny prosimy polecać pacjentkom, które: są lub były lub miały być na takiej diecie. Mamy, którym ktoś zalecał taką dietę lub po prostu zetknęły się z tym tematem – prosimy o wypełnienie ankiety, to tylko kilka minut. Badanie jest przeznaczone dla mam karmiących dzieci do lat 3, mieszkających w Polsce. Wyniki ankiety i szersze omówienie tematu alergii będzie na tegorocznym Zjeździe CNoL. Dziękujemy za pomoc! Ankieta jest TU: https://forms.gle/jjE7LvCX3Rd6YYyj8

Zobacz również

 • I Szczyt  Koalicji Na Rzecz Karmienia Piersią 30 września 2022

 • CNoL w składzie Koalicji na Rzecz Karmienia Piersią 29 września 2022

  Z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych, kilkanaście stowarzyszeń i organizacji pozarządowych działających w obszarze karmienia piersią utworzyło Koalicję na Rzecz Karmienia Piersią.
  Wspólne cele statutowe jednoczą siły, aby lobbować przede wszystkim na rzecz zmian legislacyjnych oraz egzekwowania w Polsce istniejącego już prawa w zakresie karmienia naturalnego, zgodnego z postulatami Światowej Organizacji Zdrowia. (więcej…)

 • List w sprawie masaży piersi w zapaleniu 23 września 2022

  Centrum Nauki o Laktacji wystosowało list do medycznych konsultantów krajowych, Ministerstwa Zdrowia oraz rektora WUM z  prośbą o natychmiastowe wydanie zakazu masowania/uciskania gruczołów piersiowych w celu „wyleczenia” zapalenia piersi u kobiet w okresie laktacji.
  Jest to fatalna w skutkach, niestety dość powszechna praktyka polska, od pół wieku nie stosowana już w medycynie zachodniej.

  Treść listu do przeczytania TUTAJ

Zapisz się na newsletter