Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Dieta eliminacyjna – badanie CNoL

12 marca 2021

Zapraszamy Wszystkich, którym leży na sercu zdrowie mam karmiących piersią, do udziału w badaniu poświęconym dietom eliminacyjnym. Personel medyczny prosimy polecać pacjentkom, które: są lub były lub miały być na takiej diecie. Mamy, którym ktoś zalecał taką dietę lub po prostu zetknęły się z tym tematem – prosimy o wypełnienie ankiety, to tylko kilka minut. Badanie jest przeznaczone dla mam karmiących dzieci do lat 3, mieszkających w Polsce. Wyniki ankiety i szersze omówienie tematu alergii będzie na tegorocznym Zjeździe CNoL. Dziękujemy za pomoc! Ankieta jest TU: https://forms.gle/jjE7LvCX3Rd6YYyj8

Zobacz również

 • Wyniki Konkursu Doniesień Naukowych CNoL 21 kwietnia 2024

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w wyniku głosowania Komitetu Naukowo – Organizacyjnego CNoL rozstrzygnięto Konkurs Doniesień Naukowych 2024.

  CZYTAJ WIĘCEJ

 • Ważny krok systemowy na rzecz karmienia piersią! 18 kwietnia 2024

  Prace Zespołu do spraw poprawy jakości opieki okołoporodowej w zakresie poradnictwa laktacyjnego w Ministerstwie Zdrowia dobiegły końca. Zabiegaliśmy o wiele systemowych działań, zgodnie z naszymi celami statutowymi i w myśl programu Koalicji na Rzecz Karmienia Piersią. Dwa najważniejsze – monitorowanie wczesnego żywienia polskich dzieci i refundowana ze środków publicznych specjalistyczna porada laktacyjna stają się rzeczywistością. To ważny i bardzo oczekiwany krok.

  Cieszymy się, że praktyka poradnictwa laktacyjnego, która zawitała do Polski w latach 80-tych, intensywnie rozwijała się, standaryzowała i osiągnęła wysoką skuteczność wchodząc do polskiej medycyny, teraz zyska godną jej pozycję. Pozwoli to upowszechnić wiedzę i umiejętności, których od lat nauczamy, ale też pokazać rzeczywistość. Szkoda tylko, że tyle lat minęło.

  Zespół oparł się o dokumenty wypracowane już w 2015 roku przez inny zespół z naszym udziałem. Nie wszystko udało nam się osiągnąć, ale nie czas na narzekanie! Idziemy do przodu! Dziękujemy Ministerstwu Zdrowia, członkom Zespołu i wszystkim, którzy nas wspierali!

  PISMO Z MINISTERSTWA ZDROWIA

 • Kurs dla pielęgniarek i położnych „Problemy w laktacji” 9 kwietnia 2024

  Są jeszcze wolne miejsca na kurs dla pielęgniarek i położnych „Problemy w laktacji”. Więcej informacji na temat kursu oraz szczegóły dotyczące zapisów znajdują się TU