Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

I sesja kursu Problemy w Laktacji

10 września 2022

W dniu 8 września zaczęła się I sesja kursu „Problemy w laktacji”. Kurs skierowany jest do lekarzy, pielęgniarek i położnych.
Podczas tej sesji uczestniczki i uczestnik biorą udział w licznych wykładach i warsztatach dotyczących m.in. historii poradnictwa, aspektów prawnych czy odżywiania kobiet w okresie laktacji.
Dzisiaj kończymy tę sesję i widzimy się na kolejnej w październiku.
Informacje o kursie

Zobacz również

 • I Szczyt  Koalicji Na Rzecz Karmienia Piersią 30 września 2022

 • CNoL w składzie Koalicji na Rzecz Karmienia Piersią 29 września 2022

  Z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych, kilkanaście stowarzyszeń i organizacji pozarządowych działających w obszarze karmienia piersią utworzyło Koalicję na Rzecz Karmienia Piersią.
  Wspólne cele statutowe jednoczą siły, aby lobbować przede wszystkim na rzecz zmian legislacyjnych oraz egzekwowania w Polsce istniejącego już prawa w zakresie karmienia naturalnego, zgodnego z postulatami Światowej Organizacji Zdrowia. (więcej…)

 • List w sprawie masaży piersi w zapaleniu 23 września 2022

  Centrum Nauki o Laktacji wystosowało list do medycznych konsultantów krajowych, Ministerstwa Zdrowia oraz rektora WUM z  prośbą o natychmiastowe wydanie zakazu masowania/uciskania gruczołów piersiowych w celu „wyleczenia” zapalenia piersi u kobiet w okresie laktacji.
  Jest to fatalna w skutkach, niestety dość powszechna praktyka polska, od pół wieku nie stosowana już w medycynie zachodniej.

  Treść listu do przeczytania TUTAJ

Zapisz się na newsletter