Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Informator nt. żywienia dzieci i niemowląt

14 marca 2022

Szanowni Państwo!
Zachęcamy do korzystania i dzielenia się ulotką informacyjną nt. żywienia niemowląt i dzieci w sytuacji kryzysowej. Informator został przygotowany wraz z Polskim Towarzystwem Konsultantów i Doradców Laktacyjnych, Fundacją Promocji Karmienia Piersią i Specjaliści Dzieciom.

Sytuacje kryzysowe to wyjątkowo trudny czas, zwłaszcza dla kobiet z dziećmi. Zarówno mamy, jak i maluszki, potrzebują szczególnej uwagi i wsparcia w funkcjonowaniu. Informacje zawarte w naszej ulotce mogą posłużyć jako klarowna i konkretna instrukcja dla rodziców oraz specjalistów.

Pełną ulotkę można pobrać do druku TUTAJ

 

Zobacz również

 • I Szczyt  Koalicji Na Rzecz Karmienia Piersią 30 września 2022

 • CNoL w składzie Koalicji na Rzecz Karmienia Piersią 29 września 2022

  Z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych, kilkanaście stowarzyszeń i organizacji pozarządowych działających w obszarze karmienia piersią utworzyło Koalicję na Rzecz Karmienia Piersią.
  Wspólne cele statutowe jednoczą siły, aby lobbować przede wszystkim na rzecz zmian legislacyjnych oraz egzekwowania w Polsce istniejącego już prawa w zakresie karmienia naturalnego, zgodnego z postulatami Światowej Organizacji Zdrowia. (więcej…)

 • List w sprawie masaży piersi w zapaleniu 23 września 2022

  Centrum Nauki o Laktacji wystosowało list do medycznych konsultantów krajowych, Ministerstwa Zdrowia oraz rektora WUM z  prośbą o natychmiastowe wydanie zakazu masowania/uciskania gruczołów piersiowych w celu „wyleczenia” zapalenia piersi u kobiet w okresie laktacji.
  Jest to fatalna w skutkach, niestety dość powszechna praktyka polska, od pół wieku nie stosowana już w medycynie zachodniej.

  Treść listu do przeczytania TUTAJ

Zapisz się na newsletter