Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Klinika Zaburzeń Laktacji pod patronatem CNoL

23 sierpnia 2023

Właśnie powstała Klinika Zaburzeń Laktacji Centrum Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod patronatem Centrum Nauki o Laktacji!

To pierwsza taka klinika w Polsce! Naszą ambicją jest ratować najtrudniejsze sytuacje laktacyjne i leczyć skomplikowane problemy mamy i dziecka karmionego piersią. Przyjmujemy wszystkie mamy, ale nie boimy się medycznych wyzwań w laktacji. Pracujemy według standardu porady laktacyjnej, który opracowałyśmy i potwierdziłyśmy jego prawie 100% skuteczność. Wykonujemy drobne zabiegi, pobieramy materiał do badań, jest możliwość wykonania innych badań na miejscu.

Więcej informacji znajduje się na naszej stronie Kliniki Zaburzeń Laktacji.

Zobacz również

 • Ważny krok systemowy na rzecz karmienia piersią! 18 kwietnia 2024

  Prace Zespołu do spraw poprawy jakości opieki okołoporodowej w zakresie poradnictwa laktacyjnego w Ministerstwie Zdrowia dobiegły końca. Zabiegaliśmy o wiele systemowych działań, zgodnie z naszymi celami statutowymi i w myśl programu Koalicji na Rzecz Karmienia Piersią. Dwa najważniejsze – monitorowanie wczesnego żywienia polskich dzieci i refundowana ze środków publicznych specjalistyczna porada laktacyjna stają się rzeczywistością. To ważny i bardzo oczekiwany krok.

  Cieszymy się, że praktyka poradnictwa laktacyjnego, która zawitała do Polski w latach 80-tych, intensywnie rozwijała się, standaryzowała i osiągnęła wysoką skuteczność wchodząc do polskiej medycyny, teraz zyska godną jej pozycję. Pozwoli to upowszechnić wiedzę i umiejętności, których od lat nauczamy, ale też pokazać rzeczywistość. Szkoda tylko, że tyle lat minęło.

  Zespół oparł się o dokumenty wypracowane już w 2015 roku przez inny zespół z naszym udziałem. Nie wszystko udało nam się osiągnąć, ale nie czas na narzekanie! Idziemy do przodu! Dziękujemy Ministerstwu Zdrowia, członkom Zespołu i wszystkim, którzy nas wspierali!

  PISMO Z MINISTERSTWA ZDROWIA

 • Kurs dla pielęgniarek i położnych „Problemy w laktacji” 9 kwietnia 2024

  Są jeszcze wolne miejsca na kurs dla pielęgniarek i położnych „Problemy w laktacji”. Więcej informacji na temat kursu oraz szczegóły dotyczące zapisów znajdują się TU

 • Kurs dla lekarzy „Problemy w laktacji” 9 kwietnia 2024

  Są jeszcze wolne miejsca na kurs dla lekarzy „Problemy w laktacji”. Więcej informacji na temat kursu oraz szczegóły dotyczące zapisów znajdują się TU