Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Konferencja CNoL

3 czerwca 2020
konferencja online laktacja

DZIĘKUJEMY ZA WASZ UDZIAŁ w Konferencji on-line Karmienie piersią chroni matki i dzieci . Choć nie widać było Waszych twarzy, czułyśmy Waszą obecność. Dziękujemy, że byliście z nami!!! Osobom zarejestrowanym na konferencję wyślemy link do materiałów konferencyjnych oraz ankiety ewaluacyjnej. Wypełnijcie ją koniecznie. 🙂 DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Zobacz również

 • List do Premiera Mateusza Morawieckiego. 8 września 2023

  Centrum Nauki o Laktacji, Fundacja Mlekiem Mamy, Polskie Towarzystwo Konsultantów i Doradców laktacyjnych, Komitet Upowszechniania karmienia Piersią piszą do Premiera:

  „(…) chcemy upewnić się, czy w pierwszej kolejności zadbają Państwo o posiłki dla najmniejszych pacjentów? W tym obszarze praktyki w Polsce są fatalne, z naszych ostatnich badań wynika, że aż 70% noworodków otrzymuje po urodzeniu mleko sztuczne wytwarzane z mleka krowiego. Tego nie rekomenduje żadna instytucja na świecie, na czele z WHO.”

  Przeczytaj cały LIST

 • Zmiany w POUS. 6 września 2023

  Wiedza się zmienia, a my za nią podążamy! Dlatego zaktualizowałyśmy Protokół Oceny Umiejętności Ssania POUS!

  POUS to znane i lubiane narzędzie autorstwa Centrum Nauki o Laktacji. Całkowicie polskie i sprawdzane w praktyce przez wiele lat! Obecne zmiany dotyczą diagnozowania wędzidełek w ślad za najnowszą wiedzą światową oraz uzupełnienia obserwacji „okiem” przez wykonanie testów wagowych w uzasadnionych sytuacjach klinicznych. Już za moment będą pracować na nim uczestniczki kursu „Problemy w Laktacji”.

  Cały Protokół Oceny Umiejętności Ssania dostępny jest TU.

 • Klinika Zaburzeń Laktacji pod patronatem CNoL 23 sierpnia 2023

  Właśnie powstała Klinika Zaburzeń Laktacji Centrum Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod patronatem Centrum Nauki o Laktacji!

  To pierwsza taka klinika w Polsce! Naszą ambicją jest ratować najtrudniejsze sytuacje laktacyjne i leczyć skomplikowane problemy mamy i dziecka karmionego piersią. Przyjmujemy wszystkie mamy, ale nie boimy się medycznych wyzwań w laktacji. Pracujemy według standardu porady laktacyjnej, który opracowałyśmy i potwierdziłyśmy jego prawie 100% skuteczność. Wykonujemy drobne zabiegi, pobieramy materiał do badań, jest możliwość wykonania innych badań na miejscu.

  Więcej informacji znajduje się na naszej stronie Kliniki Zaburzeń Laktacji.