Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

List w sprawie masaży piersi w zapaleniu

23 września 2022

Centrum Nauki o Laktacji wystosowało list do medycznych konsultantów krajowych, Ministerstwa Zdrowia oraz rektora WUM z  prośbą o natychmiastowe wydanie zakazu masowania/uciskania gruczołów piersiowych w celu „wyleczenia” zapalenia piersi u kobiet w okresie laktacji.
Jest to fatalna w skutkach, niestety dość powszechna praktyka polska, od pół wieku nie stosowana już w medycynie zachodniej.

Treść listu do przeczytania TUTAJ

Zobacz również

 • I Szczyt  Koalicji Na Rzecz Karmienia Piersią 30 września 2022

 • CNoL w składzie Koalicji na Rzecz Karmienia Piersią 29 września 2022

  Z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych, kilkanaście stowarzyszeń i organizacji pozarządowych działających w obszarze karmienia piersią utworzyło Koalicję na Rzecz Karmienia Piersią.
  Wspólne cele statutowe jednoczą siły, aby lobbować przede wszystkim na rzecz zmian legislacyjnych oraz egzekwowania w Polsce istniejącego już prawa w zakresie karmienia naturalnego, zgodnego z postulatami Światowej Organizacji Zdrowia. (więcej…)

 • Opinie o kursach Centrum Nauki o Laktacji 21 września 2022

  Czy wiecie, że na naszej stronie można przeczytać opinie zebrane po wydarzeniach organizowanych przez Centrum Nauki o Laktacji?
  Po każdym kursie zbieramy od uczestników informacje na temat prowadzenia zajęć, części merytorycznej i organizacyjnej oraz wskazówki, co jeszcze chcielibyście u nas zobaczyć.
  Wasze zdanie ma dla nas ogromne znaczenie!

  Ostatnio opublikowałyśmy opinie z tegorocznych szkoleń, również praktycznych.
  Jeśli nadal zastanawiacie się, czy dołączyć do grona osób zadowolonych z udziału w naszych przedsięwzięciach, odwiedźcie stronę opinie o kursach!

Zapisz się na newsletter