Nasze kursy są unikalne, ponieważ:
- Autorzy programów kształcenia, WYKŁADOWCY i TRENERZY to wyjątkowe osoby. Entuzjaści i pionierzy polskiej laktacji, twórcy poradnictwa laktacyjnego, uznane autorytety oraz autorzy podręczników, publikacji i prac naukowych w tej dziedzinie.
- Są praktykami i dzielą się doświadczeniem z pracy z matkami karmiącymi i ich dziećmi, wielu prowadzi poradnie laktacyjne i jest Międzynarodowymi Dyplomowanymi Konsultantami Laktacyjnymi (IBCLC) zrzeszonymi w Polskim Towarzystwie Konsultantów i Doradców Laktacyjnych.
- Uczą standardu porady laktacyjnej, który stworzyli, opublikowali i praktykują od 20 lat.
- Przekazują aktualne protokoły postępowania z matką karmiącą w sytuacjach klinicznych oparte o światowe wytyczne m.in. The Academy Breastfeeding Medicine, Amerykańskiej Akademii Pediatrii.
- Dbają o wysoki poziom nauczania przekazując wiedzę z ostatnich 3 lat. Mają ogromne doświadczenie w kształceniu, wielu jest nauczycielami akademickimi. Sami się szkolą, aby skuteczniej uczyć. Znają i stosują techniki aktywnego nauczania.
- Poddają się ocenie uczestników i wyciągają z niej wnioski.
Nasze kursy są cenione przez uczestników głównie za to, że:
- Są interdyscyplinarne! Przekazują aktualną, popartą wieloletnim doświadczeniem, wiedzę z wielu dziedzin medycyny (neonatologii, pediatrii, ginekologii i położnictwa, alergologii, gastrologii, chirurgii, fizjoterapii, neurologopedii), nie tylko z fizjologii i patologii laktacji.
- Nikt się nie nudzi! Bo są multimedialne, obfitują w quizy, gry, dyskusje, ćwiczenia w parach i w grupach.
- Zawierają wyjątkowe warsztaty psychologiczne, które uczą cennych umiejętności przydatnych nie tylko w komunikacji z kobietą w okresie okołoporodowym, ale też z resztą świata…
- Uczą praktycznie! Podczas praktyk w poradniach laktacyjnych i na oddziałach położniczych nasi trenerzy przekazują swoje umiejętności i doświadczenie praktyczne.
- Kursy dokształcające przeznaczone dla pielęgniarek i położnych uzyskały wpisy do rejestrów podmiotów prowadzących kształcenie podyplomowe w Okręgowych Izbach Pielęgniarek i Położnych.
- Kursy medyczne przeznaczone dla lekarzy uzyskały potwierdzenie spełniania warunków kształcenia podyplomowego lekarzy oraz akceptację programu kształcenia w Naczelnej Izbie Lekarskiej.
- Przyznajemy punkty edukacyjne.
- Współpracujemy z Urzędami Pracy oraz Centrum Wolontariatu.
Kursy mają na celu pogłębienie wiedzy i umiejętności praktycznych na poziomie II ogólnym oraz III specjalistycznym wiedzy o laktacji (patrz Poziomy kształcenia).
Kursy umożliwiają ubieganie się o tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego CDL, nadawanego przez CNoL oraz Międzynarodowego Dyplomowanego Konsultanta LaktacyjnegoIBCLC, nadawanego przez International Board of Lactation Consultant Examiners IBLCE.
Kursy prowadzone są w oparciu o autorskie programy opracowane przez Magdalenę Nehring – Gugulską i Monikę Żukowską – Rubik, Joannę Żołnowską i Agnieszkę Pietkiewicz, Kingę Osuch i Magdalenę Paszko oraz programy kursów specjalistycznych Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych.
Kursy odbywają się w Centrum Konferencyjno – Szkoleniowym Fundacji Nowe Horyzonty w Warszawie ul. Bobrowiecka 9 lub w Domu Pielgrzyma AMICUS w Warszawie, przy ul. Hozjusza 2. Gościmy też na terenie współpracujących z nami PLACÓWEK.
W obecnym roku szkolnym proponujemy programy kształcenia:
Poziom II ogólny
6 godz. Karmienie piersią w praktyce szpitala (dla szpitali)
12 godz. Karmienie piersią – standard w opiece okołoporodowej (dla szpitali)
4 godz. Karmienie piersią w praktyce lekarza
12 godz. Kurs dla logopedów, neurologopedów i fizjoterapeutów
12 godz. Kurs dla psychologów
12 godz. Kurs dla dietetyków
Poziom II/III zaawansowany
45 godz. EDUKATOR ds. LAKTACJI – kurs specjalistyczny – Edukacja i wsparcie kobiety w okresie laktacji
12 godz. Karmienie piersią i mlekiem kobiecym wcześniaków i dzieci chorych – standard opieki w szpitalach III poziomu referencyjnego
Poziom III specjalistyczny
120/140 godz. CERTYFIKOWANY DORADCA LAKTACYJNY – kurs dokształcający – Problemy w laktacji, certyfikaty: CDL, IBCLC
Wellstart International & University of California San Diego. Lactation Management Curriculum Guide. A faculty guide for schools of medicine, nursing and nutrition. California: Wellestart International;1999. 2.
Żukowska-Rubik M, red. Przewodnik nauczania o karmieniu piersią. Wskazówki metodyczne dla wydziałów medycyny, pielęgniarstwa i żywienia. I wydanie polskie. Tłum. Banaszkiewicz A, Niecikowska K, Oslislo A, Ślizień-Kuczapska E. Warszawa: KUKP; 2002
Warsztaty tematyczne:
7 godz. Wspieranie kobiet w sytuacjach kryzysowych w okresie okołoporodowym – warsztaty psychologiczne.