Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Nowe wytyczne WHO

23 lipca 2020

Nowe wytyczne WHO dotyczące karmienia piersią w dobie Covid-19 już dostępne na naszej stronie!

Przeczytaj TUTAJ

Zobacz również

 • List do Premiera Mateusza Morawieckiego. 8 września 2023

  Centrum Nauki o Laktacji, Fundacja Mlekiem Mamy, Polskie Towarzystwo Konsultantów i Doradców laktacyjnych, Komitet Upowszechniania karmienia Piersią piszą do Premiera:

  „(…) chcemy upewnić się, czy w pierwszej kolejności zadbają Państwo o posiłki dla najmniejszych pacjentów? W tym obszarze praktyki w Polsce są fatalne, z naszych ostatnich badań wynika, że aż 70% noworodków otrzymuje po urodzeniu mleko sztuczne wytwarzane z mleka krowiego. Tego nie rekomenduje żadna instytucja na świecie, na czele z WHO.”

  Przeczytaj cały LIST

 • Zmiany w POUS. 6 września 2023

  Wiedza się zmienia, a my za nią podążamy! Dlatego zaktualizowałyśmy Protokół Oceny Umiejętności Ssania POUS!

  POUS to znane i lubiane narzędzie autorstwa Centrum Nauki o Laktacji. Całkowicie polskie i sprawdzane w praktyce przez wiele lat! Obecne zmiany dotyczą diagnozowania wędzidełek w ślad za najnowszą wiedzą światową oraz uzupełnienia obserwacji „okiem” przez wykonanie testów wagowych w uzasadnionych sytuacjach klinicznych. Już za moment będą pracować na nim uczestniczki kursu „Problemy w Laktacji”.

  Cały Protokół Oceny Umiejętności Ssania dostępny jest TU.

 • Klinika Zaburzeń Laktacji pod patronatem CNoL 23 sierpnia 2023

  Właśnie powstała Klinika Zaburzeń Laktacji Centrum Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod patronatem Centrum Nauki o Laktacji!

  To pierwsza taka klinika w Polsce! Naszą ambicją jest ratować najtrudniejsze sytuacje laktacyjne i leczyć skomplikowane problemy mamy i dziecka karmionego piersią. Przyjmujemy wszystkie mamy, ale nie boimy się medycznych wyzwań w laktacji. Pracujemy według standardu porady laktacyjnej, który opracowałyśmy i potwierdziłyśmy jego prawie 100% skuteczność. Wykonujemy drobne zabiegi, pobieramy materiał do badań, jest możliwość wykonania innych badań na miejscu.

  Więcej informacji znajduje się na naszej stronie Kliniki Zaburzeń Laktacji.