Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Nowości!

2 czerwca 2020

W zakładce Publikacje pojawił się nowy artykuł Zapewnienie bezpieczeństwa usłudze banków mleka wezwanie do działania w odpowiedzi na pandemie COVID-19.

NASZE WYTYCZNE DOTYCZĄCE KARMIENIA PIERSIĄ, ZASAD IZOLACJI, WZMOŻONEJ HIGIENY LAKTATORA ORAZ POZYSKIWANIA MLEKA OD MATEK COVID POZOSTAJĄCYCH W IZOLACJI OD DZIECKA OPUBLIKOWAŁA MEDYCYNA PRAKTYCZNA!!!

DOSTĘPNE TUTAJ:

WZMOŻONA HIGIENA LAKTATORA

POZYSKIWANIE MLEKA OD MATEK CHORYCH W SZPITALU

POZYSKIWANIE MLEKA OD MATEK CHORYCH W DOMU

ZASADY IZOLACJI DZIECKA

KARMIENIE PIERSIĄ W DOBIE COVID 19

Zobacz również

 • I Szczyt  Koalicji Na Rzecz Karmienia Piersią 30 września 2022

 • CNoL w składzie Koalicji na Rzecz Karmienia Piersią 29 września 2022

  Z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych, kilkanaście stowarzyszeń i organizacji pozarządowych działających w obszarze karmienia piersią utworzyło Koalicję na Rzecz Karmienia Piersią.
  Wspólne cele statutowe jednoczą siły, aby lobbować przede wszystkim na rzecz zmian legislacyjnych oraz egzekwowania w Polsce istniejącego już prawa w zakresie karmienia naturalnego, zgodnego z postulatami Światowej Organizacji Zdrowia. (więcej…)

 • List w sprawie masaży piersi w zapaleniu 23 września 2022

  Centrum Nauki o Laktacji wystosowało list do medycznych konsultantów krajowych, Ministerstwa Zdrowia oraz rektora WUM z  prośbą o natychmiastowe wydanie zakazu masowania/uciskania gruczołów piersiowych w celu „wyleczenia” zapalenia piersi u kobiet w okresie laktacji.
  Jest to fatalna w skutkach, niestety dość powszechna praktyka polska, od pół wieku nie stosowana już w medycynie zachodniej.

  Treść listu do przeczytania TUTAJ

Zapisz się na newsletter