Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Pierwsze sesje kursu Problemy w Laktacji za nami

11 października 2021

We wrześniu i w październiku odbyły się pierwsze dwie sesje kursu Problemy w Laktacji organizowanego już od lat przez Centrum Nauki o Laktacji.
To kurs dokształcający dla lekarzy, położnych i pielęgniarek, które zamierzają prowadzić profesjonalne poradnictwo laktacyjne na poziomie III specjalistycznym i chcą uzyskać Certyfikat Doradcy Laktacyjnego (CDL) lub Międzynarodowego Konsultanta Laktacyjnego (IBCLC).

To wiedza interdyscyplinarna z wielu dziedzin medycyny a specjaliści prowadzący zajęcia patrzą na laktację z rożnych stron.
W sezonie 2021/22 w kursie bierze udział 160 uczestniczek z Polski w tym 40 lekarzy.
Kurs odbywa się stacjonarnie w Warszawie w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Fundacji Nowe Horyzonty. 

Niektórymi z tematów podczas pierwszej sesji były „Sztuka karmienia piersią”, „Monitorowanie przebiegu laktacji” czy też „Odciąganie pokarmu, przechowywanie i wybór metody dokarmiania”. Podczas drugiej min. „Standard porady laktacyjnej” i „Problemy alergiczne niemowląt” czy też „Komunikacja w poradnictwie laktacyjnym.  Depresja”. 

Po pierwszej sesji wykłady i warsztaty były bardzo wysoko ocenione, pojawiały się takie komentarze jak: „Nie mam żadnych uwag ! Wszystko było na najwyższym poziomie :)”, „Nie mam uwag. To najlepszy kurs/warsztat/szkolenie na jakim jestem/byłam dotychczas! Oby tak dalej ;)”, „Bardzo dobra organizacja jestem mile zaskoczona”. 

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za wysoką frekwencję i aktywne uczestnictwo w warsztatach a wykładowcom za zaangażowanie. 

Już teraz zapraszamy na kurs w sezonie 2022/23 😊 

Zobacz również

 • I Szczyt  Koalicji Na Rzecz Karmienia Piersią 30 września 2022

 • CNoL w składzie Koalicji na Rzecz Karmienia Piersią 29 września 2022

  Z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych, kilkanaście stowarzyszeń i organizacji pozarządowych działających w obszarze karmienia piersią utworzyło Koalicję na Rzecz Karmienia Piersią.
  Wspólne cele statutowe jednoczą siły, aby lobbować przede wszystkim na rzecz zmian legislacyjnych oraz egzekwowania w Polsce istniejącego już prawa w zakresie karmienia naturalnego, zgodnego z postulatami Światowej Organizacji Zdrowia. (więcej…)

 • List w sprawie masaży piersi w zapaleniu 23 września 2022

  Centrum Nauki o Laktacji wystosowało list do medycznych konsultantów krajowych, Ministerstwa Zdrowia oraz rektora WUM z  prośbą o natychmiastowe wydanie zakazu masowania/uciskania gruczołów piersiowych w celu „wyleczenia” zapalenia piersi u kobiet w okresie laktacji.
  Jest to fatalna w skutkach, niestety dość powszechna praktyka polska, od pół wieku nie stosowana już w medycynie zachodniej.

  Treść listu do przeczytania TUTAJ

Zapisz się na newsletter