Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Pierwsze sesje kursu Problemy w Laktacji za nami

11 października 2021

We wrześniu i w październiku odbyły się pierwsze dwie sesje kursu Problemy w Laktacji organizowanego już od lat przez Centrum Nauki o Laktacji.
To kurs dokształcający dla lekarzy, położnych i pielęgniarek, które zamierzają prowadzić profesjonalne poradnictwo laktacyjne na poziomie III specjalistycznym i chcą uzyskać Certyfikat Doradcy Laktacyjnego (CDL) lub Międzynarodowego Konsultanta Laktacyjnego (IBCLC).

To wiedza interdyscyplinarna z wielu dziedzin medycyny a specjaliści prowadzący zajęcia patrzą na laktację z rożnych stron.
W sezonie 2021/22 w kursie bierze udział 160 uczestniczek z Polski w tym 40 lekarzy.
Kurs odbywa się stacjonarnie w Warszawie w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Fundacji Nowe Horyzonty. 

Niektórymi z tematów podczas pierwszej sesji były „Sztuka karmienia piersią”, „Monitorowanie przebiegu laktacji” czy też „Odciąganie pokarmu, przechowywanie i wybór metody dokarmiania”. Podczas drugiej min. „Standard porady laktacyjnej” i „Problemy alergiczne niemowląt” czy też „Komunikacja w poradnictwie laktacyjnym.  Depresja”. 

Po pierwszej sesji wykłady i warsztaty były bardzo wysoko ocenione, pojawiały się takie komentarze jak: „Nie mam żadnych uwag ! Wszystko było na najwyższym poziomie :)”, „Nie mam uwag. To najlepszy kurs/warsztat/szkolenie na jakim jestem/byłam dotychczas! Oby tak dalej ;)”, „Bardzo dobra organizacja jestem mile zaskoczona”. 

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za wysoką frekwencję i aktywne uczestnictwo w warsztatach a wykładowcom za zaangażowanie. 

Już teraz zapraszamy na kurs w sezonie 2022/23 ? 

Zobacz również

 • Ważny krok systemowy na rzecz karmienia piersią! 18 kwietnia 2024

  Prace Zespołu do spraw poprawy jakości opieki okołoporodowej w zakresie poradnictwa laktacyjnego w Ministerstwie Zdrowia dobiegły końca. Zabiegaliśmy o wiele systemowych działań, zgodnie z naszymi celami statutowymi i w myśl programu Koalicji na Rzecz Karmienia Piersią. Dwa najważniejsze – monitorowanie wczesnego żywienia polskich dzieci i refundowana ze środków publicznych specjalistyczna porada laktacyjna stają się rzeczywistością. To ważny i bardzo oczekiwany krok.

  Cieszymy się, że praktyka poradnictwa laktacyjnego, która zawitała do Polski w latach 80-tych, intensywnie rozwijała się, standaryzowała i osiągnęła wysoką skuteczność wchodząc do polskiej medycyny, teraz zyska godną jej pozycję. Pozwoli to upowszechnić wiedzę i umiejętności, których od lat nauczamy, ale też pokazać rzeczywistość. Szkoda tylko, że tyle lat minęło.

  Zespół oparł się o dokumenty wypracowane już w 2015 roku przez inny zespół z naszym udziałem. Nie wszystko udało nam się osiągnąć, ale nie czas na narzekanie! Idziemy do przodu! Dziękujemy Ministerstwu Zdrowia, członkom Zespołu i wszystkim, którzy nas wspierali!

  PISMO Z MINISTERSTWA ZDROWIA

 • Kurs dla pielęgniarek i położnych „Problemy w laktacji” 9 kwietnia 2024

  Są jeszcze wolne miejsca na kurs dla pielęgniarek i położnych „Problemy w laktacji”. Więcej informacji na temat kursu oraz szczegóły dotyczące zapisów znajdują się TU

 • Kurs dla lekarzy „Problemy w laktacji” 9 kwietnia 2024

  Są jeszcze wolne miejsca na kurs dla lekarzy „Problemy w laktacji”. Więcej informacji na temat kursu oraz szczegóły dotyczące zapisów znajdują się TU