Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Pierwsze sesje kursu Problemy w Laktacji za nami

11 października 2021

We wrześniu i w październiku odbyły się pierwsze dwie sesje kursu Problemy w Laktacji organizowanego już od lat przez Centrum Nauki o Laktacji.
To kurs dokształcający dla lekarzy, położnych i pielęgniarek, które zamierzają prowadzić profesjonalne poradnictwo laktacyjne na poziomie III specjalistycznym i chcą uzyskać Certyfikat Doradcy Laktacyjnego (CDL) lub Międzynarodowego Konsultanta Laktacyjnego (IBCLC).

To wiedza interdyscyplinarna z wielu dziedzin medycyny a specjaliści prowadzący zajęcia patrzą na laktację z rożnych stron.
W sezonie 2021/22 w kursie bierze udział 160 uczestniczek z Polski w tym 40 lekarzy.
Kurs odbywa się stacjonarnie w Warszawie w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Fundacji Nowe Horyzonty. 

Niektórymi z tematów podczas pierwszej sesji były „Sztuka karmienia piersią”, „Monitorowanie przebiegu laktacji” czy też „Odciąganie pokarmu, przechowywanie i wybór metody dokarmiania”. Podczas drugiej min. „Standard porady laktacyjnej” i „Problemy alergiczne niemowląt” czy też „Komunikacja w poradnictwie laktacyjnym.  Depresja”. 

Po pierwszej sesji wykłady i warsztaty były bardzo wysoko ocenione, pojawiały się takie komentarze jak: „Nie mam żadnych uwag ! Wszystko było na najwyższym poziomie :)”, „Nie mam uwag. To najlepszy kurs/warsztat/szkolenie na jakim jestem/byłam dotychczas! Oby tak dalej ;)”, „Bardzo dobra organizacja jestem mile zaskoczona”. 

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za wysoką frekwencję i aktywne uczestnictwo w warsztatach a wykładowcom za zaangażowanie. 

Już teraz zapraszamy na kurs w sezonie 2022/23 😊 

Zobacz również

 • Zapisy na kursy 10 listopada 2021

  Serdecznie zapraszamy wszystkich dietetyków, neurologopedów i fizjoterapeutów na kursy dedykowane dla specjalistów!

  Już dzisiaj ruszają zapisy:
  Kurs Dietetyk przyjazny matce karmiącej – Celem kursu jest przygotowanie tej grupy zawodowej do pracy z kobietami karmiącymi swoje dzieci piersią. Wiedza przekazana na kursie obejmuje zarówno zagadnienia z fizjologii laktacji jak i wprowadza w obszar zaleceń żywieniowych dla kobiety karmiącej i rozszerzania diety dziecka.
  Więcej informacji o kursie oraz zapisy TUTAJ

  Kurs dla neurologopedów i fizjoterapeutów – Celem kursu jest przygotowanie tej grupy zawodowej do pracy w ramach zespołu terapeutycznego w szpitalu lub poradni. Wiedza przekazana na kursie obejmuje zarówno zagadnienia z fizjologii laktacji jak i wprowadza w obszar problemów laktacyjnych wynikających z zaburzeń ssania.  Stawiania diagnozy i podejmowania skutecznej interwencji uczymy w oparciu o Protokół Oceny Umiejętności Ssania (POUS).
  Więcej informacji o kursie oraz zapisy TUTAJ

 • Zapisy na kurs dla zaawansowanych – Frenotomia 20 października 2021

  Szanowni Państwo!
  Zachęcamy do zapisów na 6-godzinny kurs Frenotomia dla praktyków.
  W trakcie szkolenia omówione zostaną wskazania do wykonywania frenotomii u niemowląt karmionych piersią w oparciu o aktualną wiedzę medyczną. Przedstawione zostaną dziecięce i matczyne czynniki wpływające na chwytanie piersi i skuteczność ssania, typy wędzidełek języka i skale ich oceny. Scharakteryzowane zostaną różne aspekty zabiegu frenotomii –  technika, powikłania, przeciwwskazania oraz postępowanie po zabiegu.

  Szczegółowe informacje dla wybranych grup zawodowych dostępne są w zakładce Nasze Kursy.

  ZAPISY ZAMKNIĘTE

 • Jaki sprzęt wybrać w dobie COVID-19? 28 września 2021

  Wielkimi krokami zbliża się moment, kiedy każdy polski szpital będzie musiał zapewnić każdej mamie odpowiedni i skuteczny sprzęt do pozyskiwania mleka dla dziecka, które potrzebuje wsparcia żywieniowego. Pandemia wiele nas nauczyła. Zaczęto zwracać uwagę na szczegóły technologiczne podwyższające stopień bezpieczeństwa higienicznego. Warto popatrzeć od tej strony przed wyborem sprzętu, który ma pracować na terenie szpitala czy wypożyczalni. Pełny tekst opracowania TUTAJ

Zapisz się na newsletter