Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Pierwsze sesje kursu Problemy w Laktacji za nami

11 października 2021

We wrześniu i w październiku odbyły się pierwsze dwie sesje kursu Problemy w Laktacji organizowanego już od lat przez Centrum Nauki o Laktacji.
To kurs dokształcający dla lekarzy, położnych i pielęgniarek, które zamierzają prowadzić profesjonalne poradnictwo laktacyjne na poziomie III specjalistycznym i chcą uzyskać Certyfikat Doradcy Laktacyjnego (CDL) lub Międzynarodowego Konsultanta Laktacyjnego (IBCLC).

To wiedza interdyscyplinarna z wielu dziedzin medycyny a specjaliści prowadzący zajęcia patrzą na laktację z rożnych stron.
W sezonie 2021/22 w kursie bierze udział 160 uczestniczek z Polski w tym 40 lekarzy.
Kurs odbywa się stacjonarnie w Warszawie w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Fundacji Nowe Horyzonty. 

Niektórymi z tematów podczas pierwszej sesji były „Sztuka karmienia piersią”, „Monitorowanie przebiegu laktacji” czy też „Odciąganie pokarmu, przechowywanie i wybór metody dokarmiania”. Podczas drugiej min. „Standard porady laktacyjnej” i „Problemy alergiczne niemowląt” czy też „Komunikacja w poradnictwie laktacyjnym.  Depresja”. 

Po pierwszej sesji wykłady i warsztaty były bardzo wysoko ocenione, pojawiały się takie komentarze jak: „Nie mam żadnych uwag ! Wszystko było na najwyższym poziomie :)”, „Nie mam uwag. To najlepszy kurs/warsztat/szkolenie na jakim jestem/byłam dotychczas! Oby tak dalej ;)”, „Bardzo dobra organizacja jestem mile zaskoczona”. 

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za wysoką frekwencję i aktywne uczestnictwo w warsztatach a wykładowcom za zaangażowanie. 

Już teraz zapraszamy na kurs w sezonie 2022/23 ? 

Zobacz również

 • „Karmię! Mam prawo!” w Fides et Ratio. 27 września 2023

  Kampania „Karmię! Mam prawo!” oraz badanie „Jak respektowane są prawa matek karmiących w Polsce?” znalazły finał w publikacji w Kwartalniku Naukowym Fides et Ratio!

  Publikacja dostępna jest w języku polskim i angielskim.

  Zapraszamy do lektury!

 • Do zobaczenia na konferencjach! 27 września 2023

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Centrum Nauki o Laktacji objęło patronatem konferencję naukową „Karmienie Piersią – norma czy interwencja w kryzysie?” organizowaną przez Fundację Bank Mleka Kobiecego. W najbliższą sobotę, 30.09.2023 podczas Konferencji wykład poprowadzi dr Magdalena Nehring – Gugulska. Z kolei w piątek, 29.09.2023 dr Magdalena Nehring – Gugulska wraz z dr Moniką Żykowską – Rubik będą uczestniczyły w Konferencji “Jesień Pediatryczna”. Do zobaczenia!

 • Zapraszamy na szkolenie „Frenotomia dla praktyków”! 25 września 2023