Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Stop dyskryminacji przez brak sprzętu laktacyjnego!

4 lutego 2022

Każde rodzące się dziecko ma prawo być żywione mlekiem swojej mamy.

Niektóre nie mogą go same go uzyskać – mamy im je zapewnić. Od 1 stycznia 2022 taki obowiązek mają szpitale. W artykule podpowiadamy ile i jakiego sprzętu potrzeba szpitalom, kto i jak ma go obsługiwać? Czy odmawianie szpitalom wsparcia finansowego na zakup sprzętu przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych to dyskryminacja dzieci?

Pełny komunikat dostępny TUTAJ

Zobacz również

 • I Szczyt  Koalicji Na Rzecz Karmienia Piersią 30 września 2022

 • CNoL w składzie Koalicji na Rzecz Karmienia Piersią 29 września 2022

  Z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych, kilkanaście stowarzyszeń i organizacji pozarządowych działających w obszarze karmienia piersią utworzyło Koalicję na Rzecz Karmienia Piersią.
  Wspólne cele statutowe jednoczą siły, aby lobbować przede wszystkim na rzecz zmian legislacyjnych oraz egzekwowania w Polsce istniejącego już prawa w zakresie karmienia naturalnego, zgodnego z postulatami Światowej Organizacji Zdrowia. (więcej…)

 • List w sprawie masaży piersi w zapaleniu 23 września 2022

  Centrum Nauki o Laktacji wystosowało list do medycznych konsultantów krajowych, Ministerstwa Zdrowia oraz rektora WUM z  prośbą o natychmiastowe wydanie zakazu masowania/uciskania gruczołów piersiowych w celu „wyleczenia” zapalenia piersi u kobiet w okresie laktacji.
  Jest to fatalna w skutkach, niestety dość powszechna praktyka polska, od pół wieku nie stosowana już w medycynie zachodniej.

  Treść listu do przeczytania TUTAJ

Zapisz się na newsletter