Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Stop dyskryminacji przez brak sprzętu laktacyjnego!

4 lutego 2022

Każde rodzące się dziecko ma prawo być żywione mlekiem swojej mamy.

Niektóre nie mogą go same go uzyskać – mamy im je zapewnić. Od 1 stycznia 2022 taki obowiązek mają szpitale. W artykule podpowiadamy ile i jakiego sprzętu potrzeba szpitalom, kto i jak ma go obsługiwać? Czy odmawianie szpitalom wsparcia finansowego na zakup sprzętu przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych to dyskryminacja dzieci?

Pełny komunikat dostępny TUTAJ

Zobacz również

  • Kampania „Karmię piersią, ale z głową!” 24 kwietnia 2024
    Centrum Nauki o Laktacji oraz  Fundacja Mlekiem Mamy zaprasza  do udziału w kampanii edukacyjnej pt. Karmię piersią, ale z głową!
    Bardzo prosimy o wypełnienie ankiety te mamy, które rodziły dzieci w ciągu ostatnich pięciu lat. Chcemy dowiedzieć się, skąd najczęściej czerpiecie informacje o karmieniu Waszych dzieci i jaka jest ich jakość, a także czy nieprawdziwe informacje mogą zaszkodzić Waszym „karmieniowym” planom?
  • Wyniki Konkursu Doniesień Naukowych CNoL 21 kwietnia 2024

    Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w wyniku głosowania Komitetu Naukowo – Organizacyjnego CNoL rozstrzygnięto Konkurs Doniesień Naukowych 2024.

    CZYTAJ WIĘCEJ

  • Ważny krok systemowy na rzecz karmienia piersią! 18 kwietnia 2024

    Prace Zespołu do spraw poprawy jakości opieki okołoporodowej w zakresie poradnictwa laktacyjnego w Ministerstwie Zdrowia dobiegły końca. Zabiegaliśmy o wiele systemowych działań, zgodnie z naszymi celami statutowymi i w myśl programu Koalicji na Rzecz Karmienia Piersią. Dwa najważniejsze – monitorowanie wczesnego żywienia polskich dzieci i refundowana ze środków publicznych specjalistyczna porada laktacyjna stają się rzeczywistością. To ważny i bardzo oczekiwany krok.

    Cieszymy się, że praktyka poradnictwa laktacyjnego, która zawitała do Polski w latach 80-tych, intensywnie rozwijała się, standaryzowała i osiągnęła wysoką skuteczność wchodząc do polskiej medycyny, teraz zyska godną jej pozycję. Pozwoli to upowszechnić wiedzę i umiejętności, których od lat nauczamy, ale też pokazać rzeczywistość. Szkoda tylko, że tyle lat minęło.

    Zespół oparł się o dokumenty wypracowane już w 2015 roku przez inny zespół z naszym udziałem. Nie wszystko udało nam się osiągnąć, ale nie czas na narzekanie! Idziemy do przodu! Dziękujemy Ministerstwu Zdrowia, członkom Zespołu i wszystkim, którzy nas wspierali!

    PISMO Z MINISTERSTWA ZDROWIA