Uśmiechnij się
Mamy długokarmiące bardzo świadomie i prawidłowo rozszerzają dietę dzieci, przestrzegając przy tym aktualnych rekomendacji lepiej niż populacja polskich rodziców. Większość mam samodzielnie przyrządza posiłki. Tylko 34% mam długokarmiących podaje dzieciom słodycze, co jest 3 krotnie rzadziej niż populacja polskich rodziców dzieci do 2. roku życia Dbają o higienę jamy ustnej dzieci równie prawidłowo. Mogą być stawiane za wzór do naśladowania.
Więcej link do artykułu na stronie www.cnol.kobiety.med.pl Długie karmienie piersią.
Zanim coś powiesz, spójrz spokojnie na wyniki badań. Opr. Nehring-Gugulska M., Bębenek D.
Zobacz również
- Erytrocyty w mleku mamy 21 października 2024
Polscy naukowcy, znani ze zwycięstwa Konkursu Doniesień Naukowych podczas Zjazdu Centrum Nauki o Laktacji 2024 nie zwalniają tempa. Odkryli, że w mleku wielu mam po porodzie są obecne krwinki czerwone (erytrocyty), które nie mają szkodliwego wpływu na zdrowie dziecka. Nawet krwiste zabarwienie mleka nie musi i nie powinno być powodem do zakazywania karmienia. Czytaj więcej: PUBLIKACJA 1, PUBLIKACJA 2, PUBLIKACJA 3.
- Zapisy na kurs „Promotor karmienia piersią” 4 października 2024
Zapisy na kurs „Promotor karmienia piersią” już otwarte. KLIKNIJ, ABY SIĘ ZAPISAĆ!
- Stanowisko AAP 2 października 2024
Zachęcamy do lektury stanowiska AAP w sprawie wskazań do podcinania wędzidełka języka (frenotomii) u noworodków i niemowląt, jak również artykułu z praktycznymi wskazówkami, który ukazał się wiosną br. w Medycynie Praktycznej Pediatrii