Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Wspieraj nie hejtuj

17 maja 2019

Mamy długokarmiące (DKP) są w Polsce jedną z bardziej krytykowanych grup społecznych. Ponad 60% spotyka się z nieprzyjemnymi uwagami. W 76% były krytykowane, obrażane, wyśmiewane przez rodzinę lub znajomych. 75% usłyszało nieprzyjemne uwagi lub zalecenia od pracowników ochrony zdrowia w stylu: To już pora, aby odstawić od piersi, jest taka duża, a mleko Pani już nie jest wartościowe.

A przecież te mamy nic złego nie robią. Mają prawo tak żywić dzieci. Inwestują w zdrowie dziecka, swoje i nasze jako społeczeństwa. Podnoszą nam wskaźniki zdrowotne. Dzięki nim system ochrony zdrowia oszczędza. To skąd ten hejt?

Więcej link do artykułu na stronie www.cnol.kobiety.med.pl Długie karmienie piersią.

Zanim coś powiesz, spójrz spokojnie na wyniki badań. Opr. Nehring-Gugulska M., Bębenek D.

Zobacz również

  • Ważny krok systemowy na rzecz karmienia piersią! 18 kwietnia 2024

    Prace Zespołu do spraw poprawy jakości opieki okołoporodowej w zakresie poradnictwa laktacyjnego w Ministerstwie Zdrowia dobiegły końca. Zabiegaliśmy o wiele systemowych działań, zgodnie z naszymi celami statutowymi i w myśl programu Koalicji na Rzecz Karmienia Piersią. Dwa najważniejsze – monitorowanie wczesnego żywienia polskich dzieci i refundowana ze środków publicznych specjalistyczna porada laktacyjna stają się rzeczywistością. To ważny i bardzo oczekiwany krok.

    Cieszymy się, że praktyka poradnictwa laktacyjnego, która zawitała do Polski w latach 80-tych, intensywnie rozwijała się, standaryzowała i osiągnęła wysoką skuteczność wchodząc do polskiej medycyny, teraz zyska godną jej pozycję. Pozwoli to upowszechnić wiedzę i umiejętności, których od lat nauczamy, ale też pokazać rzeczywistość. Szkoda tylko, że tyle lat minęło.

    Zespół oparł się o dokumenty wypracowane już w 2015 roku przez inny zespół z naszym udziałem. Nie wszystko udało nam się osiągnąć, ale nie czas na narzekanie! Idziemy do przodu! Dziękujemy Ministerstwu Zdrowia, członkom Zespołu i wszystkim, którzy nas wspierali!

    PISMO Z MINISTERSTWA ZDROWIA

  • Kurs dla pielęgniarek i położnych „Problemy w laktacji” 9 kwietnia 2024

    Są jeszcze wolne miejsca na kurs dla pielęgniarek i położnych „Problemy w laktacji”. Więcej informacji na temat kursu oraz szczegóły dotyczące zapisów znajdują się TU

  • Kurs dla lekarzy „Problemy w laktacji” 9 kwietnia 2024

    Są jeszcze wolne miejsca na kurs dla lekarzy „Problemy w laktacji”. Więcej informacji na temat kursu oraz szczegóły dotyczące zapisów znajdują się TU