Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Zapisy ruszyły- Frenotomia dla praktyków!

9 maja 2023

Frenotomia u niemowląt karmionych piersią to zabieg, który może przynieść ulgę zarówno maluchowi, jak i matce. Jednak jego wykonanie wymaga wiedzy i umiejętności z zakresu pediatrii. Ruszyły zapisy na szkolenie stacjonarne „Frenotomia dla praktyków – kwalifikacja i zabieg”. Podczas 6-godzinnych warsztatów w Warszawie dowiesz się, jak rozpoznać wady wędzidełka języka u niemowląt oraz jakie są wskazania i przeciwwskazania do wykonania frenotomii. Szkolenie poprowadzą dr n. med. Monika Żukowska-Rubik, dr Katarzyna Raczek-Pakuła i mgr Magdalena Bednarczyk. Zapraszamy do zgłoszeń!

Zobacz również

 • Ważny krok systemowy na rzecz karmienia piersią! 18 kwietnia 2024

  Prace Zespołu do spraw poprawy jakości opieki okołoporodowej w zakresie poradnictwa laktacyjnego w Ministerstwie Zdrowia dobiegły końca. Zabiegaliśmy o wiele systemowych działań, zgodnie z naszymi celami statutowymi i w myśl programu Koalicji na Rzecz Karmienia Piersią. Dwa najważniejsze – monitorowanie wczesnego żywienia polskich dzieci i refundowana ze środków publicznych specjalistyczna porada laktacyjna stają się rzeczywistością. To ważny i bardzo oczekiwany krok.

  Cieszymy się, że praktyka poradnictwa laktacyjnego, która zawitała do Polski w latach 80-tych, intensywnie rozwijała się, standaryzowała i osiągnęła wysoką skuteczność wchodząc do polskiej medycyny, teraz zyska godną jej pozycję. Pozwoli to upowszechnić wiedzę i umiejętności, których od lat nauczamy, ale też pokazać rzeczywistość. Szkoda tylko, że tyle lat minęło.

  Zespół oparł się o dokumenty wypracowane już w 2015 roku przez inny zespół z naszym udziałem. Nie wszystko udało nam się osiągnąć, ale nie czas na narzekanie! Idziemy do przodu! Dziękujemy Ministerstwu Zdrowia, członkom Zespołu i wszystkim, którzy nas wspierali!

  PISMO Z MINISTERSTWA ZDROWIA

 • Kurs dla pielęgniarek i położnych „Problemy w laktacji” 9 kwietnia 2024

  Są jeszcze wolne miejsca na kurs dla pielęgniarek i położnych „Problemy w laktacji”. Więcej informacji na temat kursu oraz szczegóły dotyczące zapisów znajdują się TU

 • Kurs dla lekarzy „Problemy w laktacji” 9 kwietnia 2024

  Są jeszcze wolne miejsca na kurs dla lekarzy „Problemy w laktacji”. Więcej informacji na temat kursu oraz szczegóły dotyczące zapisów znajdują się TU