Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Znamy Anioły

17 grudnia 2021

Szanowni Państwo,
Fundacja Rodzić po Ludzku już po raz drugi zorganizowała Konkurs Anioły Rodzić po Ludzku. Mamy zaszczyt poinformować Państwa o zwyciężczyniach konkursu! 

Inspiracją do organizacji tego wydarzenia było podkreślenie dobrych relacje między kobietami a położnymi i pokazanie światu położnych-Aniołów, bohaterek dnia codziennego, które czynią drogę do macierzyństwa niezwykłą, którym szczególnie bliska jest idea opieki i rodzenia po ludzku, które wciąż z pasją i zaangażowaniem prowadzą ku macierzyństwu – niezależnie od sytuacji. 

W czasie trwania konkursu od maja do października kobiety głosowały i wpisywały komentarze-opinie położnym niezależnym, położnym środowiskowym i położnym szpitalnym. Kapituła Konkursu wybrała dziesięć Laureatek, które otrzymały statuetkę i tytuł Anioła Rodzić po Ludzku.

Z wielką przyjemnością przedstawiamy dziesięć Aniołów Rodzić po Ludzku 2021:

Katarzyna Firlej z Kartuz,
Małgorzata Firlej z Rzeszowa,
Katarzyna Karzel z Łomianek,
Marta Konieczna z Kórnika, 
Renata Matysiak ze Sztumu,
Lucyna Mirzyńska z Krakowa,
Karolina Raczak-Moroń z Pyskowic,
Maria Stępień z Trzebnicy, 
Sandra Gnaś-Surdacka z Kraśnika,
Karolina Świętochowska z Warszawy.

Wyjątkowe wyróżnienie Super Anioła Rodzić po Ludzku otrzymała w tym roku położna Irena Chołuj, za czułe położnictwo realizowane przez 56 lat i za nieugiętą postawę wobec paternalistycznego położnictwa.

Fundacja Rodzić po Ludzku od 25 lat uważnie przygląda się polskiemu położnictwu, analizuje sytuacje, prowadzi interwencje w sytuacjach naruszeń prawa, ale także zauważa i  promuje dobre praktyki – poprzez ranking najlepszych w opinii kobiet szpitali “Głos matek” czy  organizowanie konkursu Anioły Rodzić po Ludzku.
Więcej informacji o Konkursie: TUTAJ

Zobacz również