Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Znamy Anioły

17 grudnia 2021

Szanowni Państwo,
Fundacja Rodzić po Ludzku już po raz drugi zorganizowała Konkurs Anioły Rodzić po Ludzku. Mamy zaszczyt poinformować Państwa o zwyciężczyniach konkursu! 

Inspiracją do organizacji tego wydarzenia było podkreślenie dobrych relacje między kobietami a położnymi i pokazanie światu położnych-Aniołów, bohaterek dnia codziennego, które czynią drogę do macierzyństwa niezwykłą, którym szczególnie bliska jest idea opieki i rodzenia po ludzku, które wciąż z pasją i zaangażowaniem prowadzą ku macierzyństwu – niezależnie od sytuacji. 

W czasie trwania konkursu od maja do października kobiety głosowały i wpisywały komentarze-opinie położnym niezależnym, położnym środowiskowym i położnym szpitalnym. Kapituła Konkursu wybrała dziesięć Laureatek, które otrzymały statuetkę i tytuł Anioła Rodzić po Ludzku.

Z wielką przyjemnością przedstawiamy dziesięć Aniołów Rodzić po Ludzku 2021:

Katarzyna Firlej z Kartuz,
Małgorzata Firlej z Rzeszowa,
Katarzyna Karzel z Łomianek,
Marta Konieczna z Kórnika, 
Renata Matysiak ze Sztumu,
Lucyna Mirzyńska z Krakowa,
Karolina Raczak-Moroń z Pyskowic,
Maria Stępień z Trzebnicy, 
Sandra Gnaś-Surdacka z Kraśnika,
Karolina Świętochowska z Warszawy.

Wyjątkowe wyróżnienie Super Anioła Rodzić po Ludzku otrzymała w tym roku położna Irena Chołuj, za czułe położnictwo realizowane przez 56 lat i za nieugiętą postawę wobec paternalistycznego położnictwa.

Fundacja Rodzić po Ludzku od 25 lat uważnie przygląda się polskiemu położnictwu, analizuje sytuacje, prowadzi interwencje w sytuacjach naruszeń prawa, ale także zauważa i  promuje dobre praktyki – poprzez ranking najlepszych w opinii kobiet szpitali “Głos matek” czy  organizowanie konkursu Anioły Rodzić po Ludzku.
Więcej informacji o Konkursie: TUTAJ

Zobacz również

  • Wyniki Konkursu Doniesień Naukowych CNoL 21 kwietnia 2024

    Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w wyniku głosowania Komitetu Naukowo – Organizacyjnego CNoL rozstrzygnięto Konkurs Doniesień Naukowych 2024.

    CZYTAJ WIĘCEJ

  • Ważny krok systemowy na rzecz karmienia piersią! 18 kwietnia 2024

    Prace Zespołu do spraw poprawy jakości opieki okołoporodowej w zakresie poradnictwa laktacyjnego w Ministerstwie Zdrowia dobiegły końca. Zabiegaliśmy o wiele systemowych działań, zgodnie z naszymi celami statutowymi i w myśl programu Koalicji na Rzecz Karmienia Piersią. Dwa najważniejsze – monitorowanie wczesnego żywienia polskich dzieci i refundowana ze środków publicznych specjalistyczna porada laktacyjna stają się rzeczywistością. To ważny i bardzo oczekiwany krok.

    Cieszymy się, że praktyka poradnictwa laktacyjnego, która zawitała do Polski w latach 80-tych, intensywnie rozwijała się, standaryzowała i osiągnęła wysoką skuteczność wchodząc do polskiej medycyny, teraz zyska godną jej pozycję. Pozwoli to upowszechnić wiedzę i umiejętności, których od lat nauczamy, ale też pokazać rzeczywistość. Szkoda tylko, że tyle lat minęło.

    Zespół oparł się o dokumenty wypracowane już w 2015 roku przez inny zespół z naszym udziałem. Nie wszystko udało nam się osiągnąć, ale nie czas na narzekanie! Idziemy do przodu! Dziękujemy Ministerstwu Zdrowia, członkom Zespołu i wszystkim, którzy nas wspierali!

    PISMO Z MINISTERSTWA ZDROWIA

  • Kurs dla pielęgniarek i położnych „Problemy w laktacji” 9 kwietnia 2024

    Są jeszcze wolne miejsca na kurs dla pielęgniarek i położnych „Problemy w laktacji”. Więcej informacji na temat kursu oraz szczegóły dotyczące zapisów znajdują się TU