Komunikat CNoL w sprawie karmienia piersią i odciągania mleka przez kobiety zakażone wirusem SARS CoV-2 lub chorujące na COVID-19 z dnia 16.03.2020
Sposób postępowania z ciężarną lub matką karmiącą zakażoną SARS Co-V2 (Severe Acute Respiratory Syndrome) niewiele różni się od postępowania w przypadku wirusów z grupy Corona, takich jak SARS-CoV oraz MERS-CoV (Middle Eastern Respiratory Syndrome), a także zakażeń wirusami grypy o ciężkim przebiegu np. H1N1. Choroby te nie stanowią przeciwwskazania do karmienia piersią lub mlekiem kobiecym. Jednak wymagają uwagi poświęconej zminimalizowaniu ryzyka zakażenia dziecka i personelu medycznego. SARS CoV-2 przenosi się przede wszystkim drogą kropelkową w bliskim kontakcie z osobą zarażoną, ale też poprzez dotyk do powierzchni skażonych wydzielinami. Odnotowano pierwszy przypadek noworodka zakażonego SARS CoV-2 po urodzeniu. CZYTAJ CAŁOŚĆ TUTAJ lub TUTAJ
Zobacz również
- Zapisz się na kurs „INTERDYSCYPLINARNE PODEJŚCIE W KARMIENIU NOWORODKÓW I NIEMOWLĄT” 23 lipca 2024
Jesteś logopedą, neurologopedą lub fizjoterapeutą? Zapisz się na kurs, dzięki któremu będziesz skutecznie wspierać dzieci mające problemy ze ssaniem piersi. KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!
- Zapisz się na kurs „Problemy w laktacji” dla położnych i pielęgniarek. 4 czerwca 2024
Jesteś położną lub pielęgniarką i chcesz otrzymać narzędzia do dokładnej diagnozy i identyfikacji potencjalnych trudności, z jakimi mogą borykać się matki i niemowlęta oraz zdobyć wiedzę, która pozwoli podnieść standardy świadczonej opieki medycznej? Zapisz się na kurs „Problemy w laktacji”! KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!
- Zapisz się na kurs „Problemy w laktacji” dla lekarzy 4 czerwca 2024
Jesteś lekarzem i chcesz poszerzyć swoje kompetencje w obszarze problemów związanych z karmieniem oraz lepiej zrozumieć i skuteczniej wspierać kobiety po porodzie w wyzwaniach, których doświadczają po porodzie? Zapisz się na kurs „Problemy w laktacji”! KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!