Stop dyskryminacji
Może warto pójść dalej i zapewnić tak niezwykłym kobietom ochronę prawną. Godnym naśladowania przykładem są przepisy chroniące matki, w tym Polki, mieszające w Wielkiej Brytanii. Przepisy w brytyjskim The Equality Act 2010 zabraniają dyskryminowania kobiet z powodu karmienia piersią bez ograniczeń czasowych. Nie wolno ich poniżać, krytykować, odmawiać usług lub gorzej traktować niż inne osoby. Mają prawo karmić publicznie i nic nikomu nic do tego. Pracodawca też musi respektować te prawa.
Panie Rzeczniku Praw Obywatelskich – prosimy brać się do roboty!
List do Rzecznika Praw Obywatelskich
A wszystkich Polaków wzywamy – STOP DYSKRYMINACJI MATEK DŁUGOKARMIĄCYCH!
Akcja #Karmię długo pokazała jak wspaniałe i oddane są Polskie matki oraz jak źle są traktowane przez część społeczeństwa, niestety również środowiska medyczne. Wspierajmy je! Chwalmy! Stawajmy w ich obronie!
Zobacz również
- CNoL partnerem Prolacty 13 listopada 2024
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Centrum Nauki o Laktacji jest partnerem konferencji Prolacta.
- Erytrocyty w mleku mamy 21 października 2024
Polscy naukowcy, znani ze zwycięstwa Konkursu Doniesień Naukowych podczas Zjazdu Centrum Nauki o Laktacji 2024 nie zwalniają tempa. Odkryli, że w mleku wielu mam po porodzie są obecne krwinki czerwone (erytrocyty), które nie mają szkodliwego wpływu na zdrowie dziecka. Nawet krwiste zabarwienie mleka nie musi i nie powinno być powodem do zakazywania karmienia. Czytaj więcej: PUBLIKACJA 1, PUBLIKACJA 2, PUBLIKACJA 3.
- Zapisy na kurs „Promotor karmienia piersią” 4 października 2024
Zapisy na kurs „Promotor karmienia piersią” już otwarte. KLIKNIJ, ABY SIĘ ZAPISAĆ!