Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Stop dyskryminacji

22 maja 2019

Może warto pójść dalej i zapewnić tak niezwykłym kobietom ochronę prawną. Godnym naśladowania przykładem są przepisy chroniące matki, w tym Polki, mieszające w Wielkiej Brytanii. Przepisy w brytyjskim The Equality Act 2010 zabraniają dyskryminowania kobiet z powodu karmienia piersią bez ograniczeń czasowych. Nie wolno ich poniżać, krytykować, odmawiać usług lub gorzej traktować niż inne osoby. Mają prawo karmić publicznie i nic nikomu nic do tego. Pracodawca też musi respektować te prawa.

Panie Rzeczniku Praw Obywatelskich – prosimy brać się do roboty!

List do Rzecznika Praw Obywatelskich

A wszystkich Polaków wzywamy – STOP DYSKRYMINACJI MATEK DŁUGOKARMIĄCYCH!

Akcja #Karmię długo pokazała jak wspaniałe i oddane są Polskie matki oraz jak źle są traktowane przez część społeczeństwa, niestety również środowiska medyczne. Wspierajmy je! Chwalmy! Stawajmy w ich obronie!

Zobacz również

  • Naukowa jesień… 27 lipca 2021

    Na jesieni czeka nas moc wydarzeń naukowych. Warto o nich już dziś pomyśleć, bo jeszcze można wysyłać streszczenia prac. Kalendarze jesienne są napięte, ale warto, warto!!!

    • 20-21.09 odbędzie się Jubileuszowe Sympozjum Medeli 2021 on-line. Dla autorów plakatu (trzeba go wysłać do końca lipca) oraz członków organizacji non-profit to wydarzenie jest bezpłatne. Wszystkie informacje i zapisy tu:
      Jubileuszowe Sympozjum Medeli
    • 14.10 odbędzie się  spotkanie satelitarne VI Zjazdu Europejskiego Stowarzyszenia Banków Mleka organizowane w ramach projektu pt.” Prozdrowotne znaczenie dzielenia się pokarmem kobiecym”. udział bezpłatny. Zarejestruj się już dziś:
      VI Zjazd Europejskiego Stowarzyszenia Banków Mleka
    • 15-16.10 w Warszawie odbędzie się VI Międzynarodowy Kongres Europejskiego Stowarzyszenia Banków Mleka pt.” Nowe horyzonty działalności Banków Mleka Kobiecego”. Dla uczestników z Polski to unikalna możliwość spotkania wybitnych wykładowców z całego świata, którzy mimo wciąż niepewnej sytuacji epidemiologicznej, przyjadą do Warszawy. Europejskie Stowarzyszenie Banków Mleka wydłużyło termin do końca sierpnia na składanie abstraktów. Więcej informacji znajduje się tutaj:
      VI Międzynarodowy Kongres Europejskiego Stowarzyszenia Banków Mleka
      Jeszcze coś? Podzielcie się!

  • Przypominamy o artykułach! 21 lipca 2021

    Ostatnio na naszej stronie pojawiły się:

    Karmienie piersią a otyłość matek i dzieci – przegląd dwóch analiz – lek. Jagoda Wieczorek
    Do przeczytania w Publikacje – Korzyści z karmienia naturalnego

    Protokół leczenia zapalenia piersi – dr n. med. Magdalena Nehring-Gugulska, dr n. med. Monika Żukowska-Rubik
    Do przeczytania w Choroby matki

    oraz
    Żółtaczka a karmienie piersią 
    – lek. Karolina Brzózka
    Do przeczytania w Wiedza o laktacji – Problemy dzieci karmionych piersią

  • Wędzidełko wargi górnej – ciąć czy nie ciąć? 8 lipca 2021

    Czy natura wyposaża na w struktury anatomiczne niepotrzebne lub szkodliwe? Czy wędzidełko wargi górnej może przeszkadzać w ssaniu piersi?

    A jak ludzkość przetrwała wieki? Chcąc bardzo pomóc dzieciom prawidłowo pobierać pokarm z piersi można nieco się zapędzić i nie zauważyć przekraczania granicy absurdu.

    Można też szkodzić nadmiarem interwencji. I zatracić zaufanie do natury, którą tak na co dzień szafujemy mówiąc o karmieniu naturalnym.

    Badaczka dokonała przeglądu pełnej literatury w tym temacie. I wniosek jest łatwy do przewidzenie – PRIMUM NON NOCERE!

    Zachęcamy do lektury krótkiego artykułu TUTAJ oraz całości w ostatnim numerze Medycyny Praktycznej Pediatria. 

     

Zapisz się na newsletter