Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

NO I PO ZJEŹDZIE… DZIĘKUJEMY!

27 maja 2021

Zjazd CNoL 2021 zgromadził ponad setkę gości stacjonarnie i 300 on-line. Objął tym samym całą Polskę. Dziękujemy za przybycie! Przepraszamy, że nie dla wszystkich stacjonarnie 🙁 . Musiałyśmy wykazać się mądrością i ostrożnością, jesteśmy wdzięczne za Wasze zrozumienie. Wielu wykładowców po raz pierwszy od roku stanęło przed żywym audytorium. Byli szczęśliwi. Zafundowali nam dawkę naukowych emocji. Udało się połączyć z profesor Geddes z Australii. Wspólnymi siłami OBALALIŚMY NAJWIĘKSZE I NAJBARDZIEJ SZKODLIWE MITY W DZIEDZINIE LAKTACJI: diety matek, przekarmianie dziecka wkp, alergia na mleko mamy, wędzidełko wargi górnej. Fizjologia człowieka w połączeniu z dowodami naukowymi jest nieubłagana dla popularnych przekonań. Po prostu nie potwierdzają się związki przyczynowo-skutkowe. Zapraszamy do lektury Materiałów Zjazdowych.

Zobacz również

 • Wyniki Konkursu Doniesień Naukowych CNoL 21 kwietnia 2024

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w wyniku głosowania Komitetu Naukowo – Organizacyjnego CNoL rozstrzygnięto Konkurs Doniesień Naukowych 2024.

  CZYTAJ WIĘCEJ

 • Ważny krok systemowy na rzecz karmienia piersią! 18 kwietnia 2024

  Prace Zespołu do spraw poprawy jakości opieki okołoporodowej w zakresie poradnictwa laktacyjnego w Ministerstwie Zdrowia dobiegły końca. Zabiegaliśmy o wiele systemowych działań, zgodnie z naszymi celami statutowymi i w myśl programu Koalicji na Rzecz Karmienia Piersią. Dwa najważniejsze – monitorowanie wczesnego żywienia polskich dzieci i refundowana ze środków publicznych specjalistyczna porada laktacyjna stają się rzeczywistością. To ważny i bardzo oczekiwany krok.

  Cieszymy się, że praktyka poradnictwa laktacyjnego, która zawitała do Polski w latach 80-tych, intensywnie rozwijała się, standaryzowała i osiągnęła wysoką skuteczność wchodząc do polskiej medycyny, teraz zyska godną jej pozycję. Pozwoli to upowszechnić wiedzę i umiejętności, których od lat nauczamy, ale też pokazać rzeczywistość. Szkoda tylko, że tyle lat minęło.

  Zespół oparł się o dokumenty wypracowane już w 2015 roku przez inny zespół z naszym udziałem. Nie wszystko udało nam się osiągnąć, ale nie czas na narzekanie! Idziemy do przodu! Dziękujemy Ministerstwu Zdrowia, członkom Zespołu i wszystkim, którzy nas wspierali!

  PISMO Z MINISTERSTWA ZDROWIA

 • Kurs dla pielęgniarek i położnych „Problemy w laktacji” 9 kwietnia 2024

  Są jeszcze wolne miejsca na kurs dla pielęgniarek i położnych „Problemy w laktacji”. Więcej informacji na temat kursu oraz szczegóły dotyczące zapisów znajdują się TU