Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

NO I PO ZJEŹDZIE… DZIĘKUJEMY!

27 maja 2021

Zjazd CNoL 2021 zgromadził ponad setkę gości stacjonarnie i 300 on-line. Objął tym samym całą Polskę. Dziękujemy za przybycie! Przepraszamy, że nie dla wszystkich stacjonarnie 🙁 . Musiałyśmy wykazać się mądrością i ostrożnością, jesteśmy wdzięczne za Wasze zrozumienie. Wielu wykładowców po raz pierwszy od roku stanęło przed żywym audytorium. Byli szczęśliwi. Zafundowali nam dawkę naukowych emocji. Udało się połączyć z profesor Geddes z Australii. Wspólnymi siłami OBALALIŚMY NAJWIĘKSZE I NAJBARDZIEJ SZKODLIWE MITY W DZIEDZINIE LAKTACJI: diety matek, przekarmianie dziecka wkp, alergia na mleko mamy, wędzidełko wargi górnej. Fizjologia człowieka w połączeniu z dowodami naukowymi jest nieubłagana dla popularnych przekonań. Po prostu nie potwierdzają się związki przyczynowo-skutkowe. Zapraszamy do lektury Materiałów Zjazdowych.

Zobacz również

 • Zapraszamy na szkolenie „Frenotomia dla praktyków”! 25 września 2023

 • List do Premiera Mateusza Morawieckiego. 8 września 2023

  Centrum Nauki o Laktacji, Fundacja Mlekiem Mamy, Polskie Towarzystwo Konsultantów i Doradców laktacyjnych, Komitet Upowszechniania karmienia Piersią piszą do Premiera:

  „(…) chcemy upewnić się, czy w pierwszej kolejności zadbają Państwo o posiłki dla najmniejszych pacjentów? W tym obszarze praktyki w Polsce są fatalne, z naszych ostatnich badań wynika, że aż 70% noworodków otrzymuje po urodzeniu mleko sztuczne wytwarzane z mleka krowiego. Tego nie rekomenduje żadna instytucja na świecie, na czele z WHO.”

  Przeczytaj cały LIST

 • Zmiany w POUS. 6 września 2023

  Wiedza się zmienia, a my za nią podążamy! Dlatego zaktualizowałyśmy Protokół Oceny Umiejętności Ssania POUS!

  POUS to znane i lubiane narzędzie autorstwa Centrum Nauki o Laktacji. Całkowicie polskie i sprawdzane w praktyce przez wiele lat! Obecne zmiany dotyczą diagnozowania wędzidełek w ślad za najnowszą wiedzą światową oraz uzupełnienia obserwacji „okiem” przez wykonanie testów wagowych w uzasadnionych sytuacjach klinicznych. Już za moment będą pracować na nim uczestniczki kursu „Problemy w Laktacji”.

  Cały Protokół Oceny Umiejętności Ssania dostępny jest TU.