Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Stop dyskryminacji matek długokarmiących

22 maja 2019

Na zakończenie Akcji społecznej #Karmię długo, która odbyła się w dniach 15-22 maja 2019 wzywamy Wszystkich do zaprzestania dyskryminacji matek karmiących długo (powyżej roku). W imieniu uczestników akcji przesyłamy List do Pana Rzecznika Praw Obywatelskich z żądaniem pilnego zajęcia się tą sprawą. Akcja pokazała jak wspaniałe i oddane są matki oraz jak źle są traktowane przez część społeczeństwa, niestety również środowiska medyczne.

List do Rzecznika Praw Obywatelskich od CNoL i uczestników Akcji #Karmię długo

Zobacz również

 • Wykłady – XIV Zjazd CNoL 15 stycznia 2022

  Szanowni Państwo!

  Przypominamy, że wykłady z zeszłorocznej konferencji są dostępne do odsłuchu na naszej stronie w zakładce Publikacje -> Wykłady

  Mają Państwo możliwość zapoznania się z takimi tematami jak, m.in.:
  Co wie personel medyczny o wartości mleka kobiecego?
  Wędzidełko wargi górnej – gdzie tkwi problem?
  Mleko mamy-ozdrowieńca lub szczepionej przeciw COVID-19 – okiem klinicysty

  Zachęcamy również do zapoznania się z pracami laureatów konkursu doniesień naukowych 2021 oraz z wykładem gościa specjalnego – prof. Donny Geddes z Uniwersytetu Zachodniej Australii

 • Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! 22 grudnia 2021
 • Znamy Anioły 17 grudnia 2021

  Szanowni Państwo,
  Fundacja Rodzić po Ludzku już po raz drugi zorganizowała Konkurs Anioły Rodzić po Ludzku. Mamy zaszczyt poinformować Państwa o zwyciężczyniach konkursu! 

  Inspiracją do organizacji tego wydarzenia było podkreślenie dobrych relacje między kobietami a położnymi i pokazanie światu położnych-Aniołów, bohaterek dnia codziennego, które czynią drogę do macierzyństwa niezwykłą, którym szczególnie bliska jest idea opieki i rodzenia po ludzku, które wciąż z pasją i zaangażowaniem prowadzą ku macierzyństwu – niezależnie od sytuacji. 

  W czasie trwania konkursu od maja do października kobiety głosowały i wpisywały komentarze-opinie położnym niezależnym, położnym środowiskowym i położnym szpitalnym. Kapituła Konkursu wybrała dziesięć Laureatek, które otrzymały statuetkę i tytuł Anioła Rodzić po Ludzku.
  (więcej…)

Zapisz się na newsletter