Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

XV Zjazd CNOL – planowany program

1 kwietnia 2022

Szanowni Państwo!
Na stronie XV Jubileuszowego Zjazdu CNoL i konferencji szkoleniowo-naukowej pt. Karmienie piersią – ku przyszłości jest dla Państwa już dostępny planowany program!

Znajdują się w nim zapowiedzi tematów wykładów i warsztatów, a także tytuły prezentacji i plakatów wybranych z doniesień naukowych, które zostaną zaprezentowane w trakcie tegorocznej konferencji. Mają Państwo szanse zapoznać się z proponowanymi zajęciami oraz wstępnym harmonogramem – szczegółowy plan zostanie ogłoszony w bliskiej przyszłości.

W zakładce XV Zjazd CNoL  mogą Państwo również znaleźć informacje na temat gościń specjalnych, które zaszczycą nas swoją obecnością – prof. Donny Geddes oraz Barbary Wilson-Clay.
Zapraszamy do lektury!

Zobacz również

 • Ważny krok systemowy na rzecz karmienia piersią! 18 kwietnia 2024

  Prace Zespołu do spraw poprawy jakości opieki okołoporodowej w zakresie poradnictwa laktacyjnego w Ministerstwie Zdrowia dobiegły końca. Zabiegaliśmy o wiele systemowych działań, zgodnie z naszymi celami statutowymi i w myśl programu Koalicji na Rzecz Karmienia Piersią. Dwa najważniejsze – monitorowanie wczesnego żywienia polskich dzieci i refundowana ze środków publicznych specjalistyczna porada laktacyjna stają się rzeczywistością. To ważny i bardzo oczekiwany krok.

  Cieszymy się, że praktyka poradnictwa laktacyjnego, która zawitała do Polski w latach 80-tych, intensywnie rozwijała się, standaryzowała i osiągnęła wysoką skuteczność wchodząc do polskiej medycyny, teraz zyska godną jej pozycję. Pozwoli to upowszechnić wiedzę i umiejętności, których od lat nauczamy, ale też pokazać rzeczywistość. Szkoda tylko, że tyle lat minęło.

  Zespół oparł się o dokumenty wypracowane już w 2015 roku przez inny zespół z naszym udziałem. Nie wszystko udało nam się osiągnąć, ale nie czas na narzekanie! Idziemy do przodu! Dziękujemy Ministerstwu Zdrowia, członkom Zespołu i wszystkim, którzy nas wspierali!

  PISMO Z MINISTERSTWA ZDROWIA

 • Kurs dla pielęgniarek i położnych „Problemy w laktacji” 9 kwietnia 2024

  Są jeszcze wolne miejsca na kurs dla pielęgniarek i położnych „Problemy w laktacji”. Więcej informacji na temat kursu oraz szczegóły dotyczące zapisów znajdują się TU

 • Kurs dla lekarzy „Problemy w laktacji” 9 kwietnia 2024

  Są jeszcze wolne miejsca na kurs dla lekarzy „Problemy w laktacji”. Więcej informacji na temat kursu oraz szczegóły dotyczące zapisów znajdują się TU