Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Pomoc laktacyjna i wszystko o koronawirusie

22 marca 2020

Najnowsze informacje i zalecenia dotyczące karmienia piersią i mlekiem kobiecym w czasie pandemii zamieszczamy w KORONAWIRUS,  Zapraszamy do lektury zarówno matki jak i personel medyczny! Nowości będziemy anonsować poniżej: 

UWAGA! Zalecenia Włoskiego Towarzystwa Neonatologicznego poparte przez
Unię Europejskich Towarzystw Neonatologicznych i Perinatologicznych w języku polskim.

Zalecenia Europejskich Towarzystw Neonatologicznych i Perinatologicznych (ang)

Informacje dla Mam w ciąży na czas pandemii Europejskiego Centrum Prewencji i Kontroli Chorób (ECDC)

Zakładkę znajdą Państwo w menu na górze strony.

Pomoc laktacyjna na czas epidemii! Na liście doradców laktacyjnych zaznaczono osoby, które świadczą pomoc laktacyjną w różnych formach: teleporady, porady on-line, a także rozmowy bezpłatne w ramach AKCJI WIDZIALNA RĘKA. Dziękujemy doradcom za mobilizację!

Zobacz również

  • Zapraszamy na szkolenie „Frenotomia dla praktyków”! 25 września 2023

  • List do Premiera Mateusza Morawieckiego. 8 września 2023

    Centrum Nauki o Laktacji, Fundacja Mlekiem Mamy, Polskie Towarzystwo Konsultantów i Doradców laktacyjnych, Komitet Upowszechniania karmienia Piersią piszą do Premiera:

    „(…) chcemy upewnić się, czy w pierwszej kolejności zadbają Państwo o posiłki dla najmniejszych pacjentów? W tym obszarze praktyki w Polsce są fatalne, z naszych ostatnich badań wynika, że aż 70% noworodków otrzymuje po urodzeniu mleko sztuczne wytwarzane z mleka krowiego. Tego nie rekomenduje żadna instytucja na świecie, na czele z WHO.”

    Przeczytaj cały LIST

  • Zmiany w POUS. 6 września 2023

    Wiedza się zmienia, a my za nią podążamy! Dlatego zaktualizowałyśmy Protokół Oceny Umiejętności Ssania POUS!

    POUS to znane i lubiane narzędzie autorstwa Centrum Nauki o Laktacji. Całkowicie polskie i sprawdzane w praktyce przez wiele lat! Obecne zmiany dotyczą diagnozowania wędzidełek w ślad za najnowszą wiedzą światową oraz uzupełnienia obserwacji „okiem” przez wykonanie testów wagowych w uzasadnionych sytuacjach klinicznych. Już za moment będą pracować na nim uczestniczki kursu „Problemy w Laktacji”.

    Cały Protokół Oceny Umiejętności Ssania dostępny jest TU.