Centrum Nauki o Laktacji im. ANNY OSLISLO

Recertyfikacja CDL

20 lipca 2023

Z przyjemnością informujemy, że otworzyliśmy już ścieżkę do recertyfikacji 2024. Zapraszamy osoby, które otrzymały tytuł CDL w 2017r. lub recertyfikowały tytuł CDL w 2017r. do rejestracji

Po zgłoszeniu i zaksięgowaniu opłaty wyślemy indeks papierowy do udokumentowania wpisów. 
Podstawą do ponownego nadania certyfikatu jest weryfikacja wiedzy i praktyki Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego. 

Weryfikacja wiedzy CDL na podstawie  

 1. Dokumentacji – w indeksie papierowym wpisują Państwo odbyte kursy, szkolenia, dołączają xero zaświadczeń/dyplomów – szczegóły – Recertyfikacja – Centrum Nauki o Laktacji (kobiety.med.pl) 
  lub 
 1. Egzaminu teoretycznego 

Weryfikacja praktyki CDL na podstawie 

 1. Udokumentowania minimum 700 godzin pracy (GP) w poradnictwie laktacyjnym wypracowanych w ciągu ostatnich 7 lat – w indeksie papierowym znajdują się oświadczenia i przeliczniki godzin pracy doradcy laktacyjnego 
  lub 
 1. Egzaminu praktycznego 

Zobacz również

 • Wyniki Konkursu Doniesień Naukowych CNoL 21 kwietnia 2024

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w wyniku głosowania Komitetu Naukowo – Organizacyjnego CNoL rozstrzygnięto Konkurs Doniesień Naukowych 2024.

  CZYTAJ WIĘCEJ

 • Ważny krok systemowy na rzecz karmienia piersią! 18 kwietnia 2024

  Prace Zespołu do spraw poprawy jakości opieki okołoporodowej w zakresie poradnictwa laktacyjnego w Ministerstwie Zdrowia dobiegły końca. Zabiegaliśmy o wiele systemowych działań, zgodnie z naszymi celami statutowymi i w myśl programu Koalicji na Rzecz Karmienia Piersią. Dwa najważniejsze – monitorowanie wczesnego żywienia polskich dzieci i refundowana ze środków publicznych specjalistyczna porada laktacyjna stają się rzeczywistością. To ważny i bardzo oczekiwany krok.

  Cieszymy się, że praktyka poradnictwa laktacyjnego, która zawitała do Polski w latach 80-tych, intensywnie rozwijała się, standaryzowała i osiągnęła wysoką skuteczność wchodząc do polskiej medycyny, teraz zyska godną jej pozycję. Pozwoli to upowszechnić wiedzę i umiejętności, których od lat nauczamy, ale też pokazać rzeczywistość. Szkoda tylko, że tyle lat minęło.

  Zespół oparł się o dokumenty wypracowane już w 2015 roku przez inny zespół z naszym udziałem. Nie wszystko udało nam się osiągnąć, ale nie czas na narzekanie! Idziemy do przodu! Dziękujemy Ministerstwu Zdrowia, członkom Zespołu i wszystkim, którzy nas wspierali!

  PISMO Z MINISTERSTWA ZDROWIA

 • Kurs dla pielęgniarek i położnych „Problemy w laktacji” 9 kwietnia 2024

  Są jeszcze wolne miejsca na kurs dla pielęgniarek i położnych „Problemy w laktacji”. Więcej informacji na temat kursu oraz szczegóły dotyczące zapisów znajdują się TU